Naga MarketsWtorek przyniósł negatywne zachowanie szerokiego rynku kasowego w Warszawie. WIG stracił 0,75%, a siłą napędową spadków były największe podmioty skupione w ramach indeksu WIG20, który zanotował ponad 1% straty. Jedynie pięć z dwudziestu krajowych blue chipów zaliczyło dziennie wzrosty, a prym w spadkach wiodły spółki paliwowe, tj. Lotos i PKN Orlen, których walory straciły odpowiednio 2,78% i 5,23%.

Obrót na szerokim rynku wyniósł ponad 1 mld zł

Emitentom tym nie sprzyja min. sytuacja makroekonomiczna na rynku paliwowym (utrzymujący się niski popyt na produkty) oraz niskie odczyty marż petrochemicznych. Na drugim biegunie znalazły się tym razem małe i średnie spółki, których indeksy (mWIG40 oraz sWIG80) zakończyły wtorkowy handel na dodatnich poziomach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obrót na szerokim rynku wyniósł ponad 1 mld zł, co nie jest złym wynikiem w perspektywie ostatnich dni, gdy inwestorzy nie byli zbyt aktywni w handlu. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż kolejną sesję z rzędu najbardziej aktywnym walorem były akcje Biomed Lublin.

Obroty na tej spółce wyniosły w dniu wczorajszym ok. 217 mln zł, vs. 99,3 mln zł na akcjach CD-Projekt. Sesja w Stanach Zjednoczonych przebiegała wczoraj w bardziej optymistycznych nastrojach. S&P 500 zanotował na zamknięciu nowy, historyczny rekord na poziomie 3.389,23 pkt.

Od tegorocznego dołka z końca marca, S&P 500 rozpoczął systematyczny marsz w górę, który trwa już od 148 dni. W tym czasie indeks zyskał na wartości ponad 50%. Relatywną przewagą charakteryzowały się w dniu wczorajszym spółki technologiczne, których indeks (Nasdaq) wzrósł o prawie 0,7%.

Bardzo dobrze zachowywały się tzw. FAANG-i. Amazon wrósł o ponad 3%, po informacji o tym, że spółka zamierza zatrudnić 3,5 tys. pracowników w sześciu miastach. Netflix i Alphabet zyskały po ponad 1,5%.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W kalendarzu makroekonomicznym kluczowe będą w dniu dzisiejszym dane w zakresie krajowego rynku pracy. O 10:00 podane zostaną informacje dotyczące dynamiki zatrudnienia oraz wynagrodzeń za lipiec.

Rynek oczekuje wzrostu wynagrodzeń o 2,9% r/r i spadku zatrudnienia o 3,1% r/r. Wyniki finansowe w dniu dzisiejszym opublikują min. Alior Bank, Tauron oraz KGHM w związku z czym na walorach tych spółek może w najbliższych dniach występować podwyższona zmienność.

Biorąc pod uwagę poranne zachowanie kontraktów terminowych na S&P500 i DAX oraz pozytywną sesję w USA spodziewamy się dodatniego otwarcia rynku kasowego w Warszawie.

Notowania indeksów (ostatnie 12-mcy)

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here