Naga MarketsWIG20 zamykał tydzień ze stratą. Wybicie trójkąta dołem?Piątkowe notowania na rynku warszawskim zaczęły się w kontekście presji wzrostowej z rynków bazowych, które musiały uwzględnić w cenach dynamicznie odbudowanie się rynków amerykańskich w dniu wczorajszym. Efektem była około procentowa zwyżka WIG20, którą GPW odpowiedziała na lepszy od oczekiwań początek sesji na rynku niemieckim.

WIG20 i europejskie giełdy w dół w piątek

W kolejnych godzinach rozdania korelacja z niemieckim DAX-em okazała się kluczowa dla zachowania WIG20 w perspektywie intra, ale w finale rynek warszawski okazał się relatywnie słabszy i WIG20 skończył sesję tracąc 0,42 procent przy zwyżce w Niemczech o ponad 1 procent. Technicznie patrząc rozdanie było jednak konsolidacyjne. Obrót w WIG20 wyniósł ledwie 540 mln złotych, a na całym rynku, którego indeks WIG spadł o 0,23 procent, niespełna 673 mln złotych.

Konsolidacja w skali jednej sesji idealnie uzupełniła się z mało ważnym przesunięciem w perspektywie tygodniowej, w której WIG20 zanotował stratę zbliżoną do 2,11 procent. W szerszej perspektywie patrząc WIG20 pozostał w konsolidacji ograniczanej poziomami 1658 pkt. na północy i 1547 pkt. na południu. W istocie rynek ma za sobą szósty tydzień zawieszenia na około 100-punktowej półce i pod ważnym oporem w rejonie 1658 pkt. Efektem jest przeniesienie zawieszenia w trendzie bocznym na siódmy tydzień.

Do odnotowania jest  zakończenie tygodnia przez WIG20 bliżej dolnego ograniczenia konsolidacji, jednocześnie potencjalnej linii domknięcia formacji podwójnego szczytu, z potencjałem spadku w rejon 1450 pkt. Patrząc w bliską przyszłość nie można również zapominać o korelacji WIG20 z indeksami rynków bazowych, która na pojedynczych sesjach może być mniejsza, ale będzie ważna, gdy świat postanowi szukać korekty ostatniego optymizmu.

Adam Stańczak, analityk DM BOŚConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here