Naga MarketsNajgorsza sesja indeksu WIG20 od pół roku! Michał Palaczyk, SquaberCzerwień panowała wczoraj na niemal wszystkich rynkach i nie ominęła także warszawskiego parkietu. Indeks WIG20 opadł wczoraj o ponad 2%, a o tym jak prezentowała się sesja i jak mogą kształtować się przyszłe trendy, opowiedział Michał Palaczyk ze Squaber.com na antenie Comparic24.tv.GPW i Wall Street mocniej w dół w trakcie poniedziałkowej sesji

Hossa na amerykańskim rynku ma się w najlepsze, nawet biorąc pod uwagę ostatnie spadki, które mogły napędzić nieco stracha inwestorom. Nie jest wykluczona kontynuacja spadków, ale i tak wynik ponad 95% wzrostu S&P 500 od dołka z marca 2020 roku robi spore wrażenie.

Jesteśmy w kilkukwartalnej bardzo mocnej hossie i bardzo szybkim ruchu wzrostowym, który przyspieszył w ciągu ostatnich miesięcy od listopada zeszłego roku i osiągnęliśmy rekordowe poziomy realnych stóp procentowych z indeksu S&P 500 liczonych jako po prostu to, co te spółki są w stanie wygenerować. Bardzo źle wyglądają też inne wskaźniki, jak np. stopa dywidendy. – stwierdził Michał Palaczyk.

Analityk Squabera przytoczył szereg statystyk dotyczących amerykańskiej giełdy, które mogą nieco napawać niepokojem sugerując bessę pojawiającą się gdzieś na horyzoncie.

Indeks realnych zysków z S&P 500 to poziom -2%. To rekord. Pokazywałem ten indeks wcześniej, gdy był na poziomie 0,5%, ale w tej chwili po ostatnich wzrostach S&P 500 są kolejne rekordy, więc nawet jeżeli oderwiemy się od rekordu na 4 czy 5 % to nie będzie to stan taniego rynku patrząc fundamentalnie. Jeżeli tematem kluczowym tej korekty nie będzie Delta czy ogólnie COVID, to mogą pojawić się inne tematy, jak np. relatywnie drogie amerykańskie aktywa. Pamiętajmy jednak, że te pieniądze i tak gdzieś ostatecznie musiałyby z tych amerykańskich akcji zostać przeniesienione, ale takich miejsc w tym momencie nie widać. – zauważył.

To, że ten indeks realnych zysków spółek nie jest taki pozytywny, to jest sprawa zupełnie na boku, bo pieniądze muszą ostatecznie znaleźć swoje miejsce. A nie będzie ich ubywać, bo tapering nie został w USA ogłoszony. S&P 500 jest mocny w stosunku do innych aktywów, jak np. akcje z wysoką betą czy Russell 2000. – dodał Michał Palaczyk.

Więcej o rynku akcyjnym i przede wszystkim o WIG 20 w programie Michała Palaczyka, który obejrzeć mogą Państwo po kliknięciu w odnośnik na górze.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig notowania akcji | prognoza dolara | polscy brokerzy forex | pgnig akcje cena | orlen akcje | akcje pge |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here