Naga Markets

WIG20 zakończył wczorajszą sesję pod kreską. Spadek indeksu starały się amortyzować spółki handloweWczorajsze notowania lekko przytemperowały wykazywany dzień wcześniej optymizm na głównych parkietach zachodnioeuropejskich co również pociągnęło lekko w dół notowania na rynku krajowym. Niemal bez echa przeszła wczorajsza decyzja RPP o podwyżce stóp procentowych w Polsce, jako że taki ruch był już wcześniej wyceniany przez rynek finansowy.

WIG20 odnotował spadek podczas wczorajszej sesji

W odniesieniu do największych spółek liderzy wtorkowych wzrostów, tym razem przesunęli się w dół ujemnych wartości. Spadek indeksu starały się amortyzować spółki handlowe.Na wykresie dziennym FW20 zwyżkę kursu powstrzymała bliska strefa oporu 2252 pkt. zniesienia 38,2% z całej poprzedzającej fali spadkowej. Ale też uwagę zwraca opadający wolumen obrotu sugerujący, że to bardziej efekt cofającego się popytu.

Mimo wczorajszego obsunięcia kursu został obroniony z poprzedniego dnia wzrostowy sygnał z przebicia średniej 15-sesyjnej, dodatkowo wstępny sygnał kupna pojawił się na MACD.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na wykresie 60-min notowania są w fazie lokalnej konsolidacji, która utworzyła się na niewiele wyższym pułapie cenowym w porównaniu do opuszczonego wcześniej kanału bocznego.

Tutaj uwagę zwracają jednak negatywne dywergencje względem ostatnich szczytów na wybranych wskaźnikach AT oraz spadkowy sygnał jaki w tym interwale pojawił się na MACD. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy o wczorajszego popołudnia implikuje neutralny lub lekko wzrostowy początek sesji dla FW20.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed kurs akcji | długoterminowa prognoza kursu forinta | 1 lira turecka | co znaczy blik | kernel akcje kupno | Kurs hrywny | hrywna kurs |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here