Naga MarketsWIG20 zakończył sesję tuż powyżej poprzedniego zamknięcia. Piątkowa sesja wyciszyła nadmiar giełdowych emocjiPo znacznym rozchwianiu notowań w połowie tygodnia (środowy spadek i czwartkowe jeszcze silniejsze odbicie) piątkowa sesja wyciszyła nadmiar emocji, kurs kontaktów terminowych na WIG20 przez jej większą część pozostawał bardzo stabilny. Na wykresie 60- min widać, że początkowa próba zepchnięcia notowań w dół napotkała barierę w postaci uprzednio górnego ograniczenia lokalnego trendu bocznego – 2425 pkt.

Indeks WIG20 zakończył tydzień bez większych zmian

Jednakże spłaszczenie ruchu na wskaźnikach AT jest natychmiast odbierane jako osłabienie wzrostowego impetu i jak w przypadku MACD pojawiają się wstępne sygnały sprzedaży. Na DMI nie ma jeszcze takich wskazań, ale też zejście ADX poniżej obu linii DM sugeruje przejście kursu w trend boczny.FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym

Na wykresie dziennym pojawiła się świeca z krótkim korpusem przypominająca wisielca, jednak z racji dopiero rozpoczętej zwyżki (jednak sesja wzrostowa) raczej nie jest to sygnał odwrócenia, a jedynie ustabilizowania nastrojów. Kurs zdoła utrzymać się ponad średnią 15-sesyjną, MACD jeszcze jest poniżej linii sygnalnej, ale odwraca się ku górze. Ciekawa sytuacja miała miejsce w grupie spółek indeksu bazowego.

Mimo znacznej przewagi liczby spółek spadkowych, gdzie niezależnie od przynależności sektorowej większość branż obciążała indeks, WIG20 zakończył sesję tuż powyżej poprzedniego zamknięcia. A była to zasługa ponad 10% zwyżki akcji ALLEGRO, które z udziałem ok. 7% w portfelu indeksowym były w stanie zrównoważyć niewielkie osłabienie na większości pozostałych spółek.

FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na głównych rynkach zachodnich są notowane kolejne rekordowe poziomy. Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy wykazują niewielkie odchylenia implikując neutralny początek sesji dla FW20.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jen kurs | comarch giełda | dom development notowania | płatność blik co to jest | kurs ropy | pgn akcje | kryptowaluty notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here