Naga MarketsWIG20 zakończył sesję na poziomie najwyższym od końcówki stycznia 2020 rokuWtorkowe notowania na GPW rozegrano w poprawnym dla popytu kontekście. Poniedziałkowe wzrosty na Wall Street przy święcie w Niemczech gwarantowały wzrostowy początek DAX-a i wysłanie impulsu popytowego  stronę rynku polskiego. Gracze skorzystali z okazji z okazji i już na otwarciu wynieśli WIG20 w rejon 2150 pkt., a więc w rejon, gdzie przed tygodniem zadyszkę złapała poprzednia próba gry o spotkanie WIG20 z 2200 pkt.

WIG20 znowu rośnie, kolejne sukcesy popytu

Solidarne z DAX-em otwarcie luką związało WIG20 w korelacji z niemieckim indeksem i przesądziło o większej część dzisiejszego rozdania. W finale rynek zdobył się jednak na wykreślenie fali wzrostowej w kontrze do otoczenia i na zamknięciu WIG20 zyskał 0,9 procent przy wzroście DAX-a o ledwie 0,2 procent oraz zadyszce byków na Wall Street przy spotkaniu S&P500 z 4200 pkt. Rynek oparł się również presji spadkowej z rynku miedzi, gdzie spadek surowca przełożył się na przecenę ważnej dla WIG20 spółki KGHM. Akcje miedziowego giganta oddały dziś 1,9 procent przy 178 mln złotych obrotu, gdy w całym indeksie rynek ugrał 860 mln złotych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przeciwwagą dla KGHM były akcje PKO BP. Spółka zdrożała dziś 2,9 procent  przy 155 mln złotych obrotu. Do rangi wydarzenia dnia w indeksie urasta jednak reakcja rynku na rekomendacje zarządu spółki LPP o wypłacie dywidendy w wysokości 450 złotych na akcje, co przy cenie zbliżonej do 10 tys. złotych daje stopę dywidendy zbliżoną do 4,5 procent. W świecie głodnym pewnego zysku taki sygnał był trudny do zignorowania i spółka zdrożała dziś niespełna 8 procent, czytelnie wyprzedzając inne walory w koszyku blue chipów.

Technicznie patrząc WIG20 zakończył sesję na poziomie najwyższym od końcówki stycznia 2020 roku, kreśląc jednocześnie rekordy w perspektywach rocznej i year-to-date. W praktyce sesja potwierdza apetyty rynku na spotkanie WIG20 z 2200 pkt., co jawi się jako prosta konsekwencja wcześniejszych sukcesów popytu w rejonach 2000 pkt. i 2100 pkt., gdzie połamane opory zostały już potwierdzone jako aktywne wsparcia.

Autor: Adam Stańczak, analityk DM BOŚ

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen akcję | kurs funta brytyjskiego | akcje echo investment | eur usd wykres | kurs dolara prognoza | kur euro | s&p notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here