Naga MarketsWIG20 w trakcie poniedziałkowego otwarcia sesji zyskuje niespełna 0,5%, utrzymując się w okolicach poziomu 2320 punktów. Zeszłotygodniowe wybicie istotnego oporu otworzyło przed notowaniami szansę podejścia w okolicę wyższych pułapów i ponownego przetestowania tegorocznych maksimów. W nowym tygodniu liderem wzrostów jest Tauron, umacniający się o niemal 2%, najsilniej tracą natomiast akcje Play, osuwając się z półtorarocznych maksimów.


WIG20 w piątek testował najwyższe poziomy od półtora miesiąca

W trakcie piątkowej sesji notowania indeksu WIG20 chwilowo znajdowały się powyżej poziomu 2340 punktów, który ostatni raz był obserwowany na początku maja, kiedy benchmark rozpoczynał dynamiczną wyprzedaż. Odrzucenie pułapu doprowadziło do testu okolicy marcowych minimów, które stanowią jednocześnie strefę wsparcia:

indeks wig20
Indeks WIG20 na wykresie dziennym

Więcej o sytuacji technicznej indeksu oraz początku tygodnia na rynku giełdowym w porannym programie Comparic24.tv prowadzonym przez Adama Raka:

Play z luką spadkową. Akcje spółki kontynuują korektę spadkową

Po zeszłotygodniowym zamknięciu powyżej poziomu 36 złotych, najwyższego od półtora roku, akcje Play osuwają się trzecią sesję z rzędu, w poniedziałek tracą około 2%. Cena spada pod lokalny opór na wysokości 34 zł, a najbliższe wsparcie można wyznaczyć na wysokości poziomu 32 zł za akcję, gdzie przebiegają minima z początku ubiegłego roku oraz luka spadkowa. W czerwcu ciężko doszukiwać się istotniejszych poziomów technicznych – Play praktycznie nieprzerwanie wzrastał i od początku miesiąca do jego maksimów zarabiał niemal 40%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here