Naga MarketsWIG20 z zaledwie 0,16% zyskiem. Odreagowanie na rynkach bazowychKoniec tygodnia na rynkach bazowych przyniósł umiarkowanie odreagowanie, które było wynikiem zarówno doniesień z USA o rosnącym prawdopodobieństwie kompromisu w kontekście programu stymulującego gospodarkę, ale również doniesień z WHO, która jest w trakcie przygotowywania wytycznych, dotyczących stosowania leku remdesivir w leczeniu Covid-19.

Praca nad lekiem na Covid-19 trwa. PMI przemysłowe w Europie rośnie, usługowe w odwrocie

Bez większego wpływu na notowania miały publikacje wstępnych indeksów PMI za październik, które wskazują na utrzymanie trendu poprawy otoczenia w przemyśle, przy jednoczesnym odwrocie w sektorze usług. PMI przemysłu dla strefy euro wyniósł 54,4 pkt. vs prognozy na poziomie 53,1 pkt. oraz 53,7 pkt. we wrześniu. W przypadku PMI usług było to odpowiednio 46,2 pkt. vs prognoza 47,0 pkt. oraz 48,0 poprzednio.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zachowanie krajowego parkietu wpisywało się w powyższe, przy czym strona popytowa wyraźnie osłabła po południu. W rezultacie WIG20 wypracował zaledwie 0,16% zysk, a w całym tygodniu stracił ponad 0,60%. Zdecydowanie słabiej zachował się segment średnich spółek, który stracił w piątek 1,12%. Indeksowi mWIG40 ciążyły w największym stopniu walory ING, LiveChat oraz GTC.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Początek tygodnia w kalendarium makroekonomicznym nie należy do najciekawszych pod względem ważniejszych publikacji. Istotniejsze dane pojawią się dopiero w drugiej części tygodnia na czele ze wstępną dynamiką PKB za 3Q20 dla USA oraz Niemiec. Dodatkowo poznamy decyzję największych banków centralnych (Japonia, Kanada, EBC) w kwestii polityki monetarnej. W przypadku krajowych publikacji, w piątek GUS poda wstępny szacunek inflacji konsumenckiej w październiku – konsensus zakłada podobną dynamiką jak przed miesiącem (3,2% r/r). Po wyhamowaniu spadków w końcówce minionego tygodnia na rynkach bazowych, poza obowiązującymi czynnikami niepewności (wybory w USA, negocjacje Brexit, epidemia), większy wpływ na nastroje inwestorów w rozpoczynającym tygodniu może mieć kulminacja publikacji wyników spółek za 3Q20 w Stanach Zjednoczonych. W tym tygodniu raporty wynikowe opublikują między innymi: 3M, AMD, Visa, UPS, Amazon, Apple, Facebook, Twitter, Microsoft czy Alphabet. W przypadku słabszych wyników niż oczekiwania, indeks S&P500 może zmierzyć w kierunku wsparcia w okolicach 3400 pkt., natomiast w przeciwnym scenariuszu zasięg odbicia to lokalne szczyty, czyli poziomy 3550 pkt. i 3588 pkt.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here