Naga MarketsWIG20 z wysokimi obrotami. Brak lockdownu umacnia KGHM, traci AllegroW Polsce nie będzie lockdownu w związku z czym spółki narażone na jego wpływ znowu mocno zyskiwały. Sam indeks WIG20 rósł o ponad 2,8% i testował najwyższe poziomy od września zamykając się tuż pod pułapem 1800 pkt. Liderami aprecjacji były akcje Lotos, PKN Orlen oraz CCC rosnące o ponad 8%. Silnie zyskiwał także KGHM, a po stronie spadkowiczów wyróżniało się przede wszystkim Allegro. Z kolei po drugiej stronie oceanu, indeks S&P 500 wspinał się na historyczne maksima.

  • Jaki jest powód wzrostów na KGHM? Które gospodarki mają się podczas drugiej fali epidemii najlepiej?
  • Jak długo spadać mogą notowania Ten Square Games? Według jakiego schematu aktualnie zachowują się notowania amerykańskiego indeksu S&P500?
  • Na wszystkie te pytania odpowiada Michał Palaczyk ze Squaber.com
  • W tym odcinku także kilka słów o Allegro, epidemii w Polsce oraz przyszłości Eurocash.

Te artykuły również Cię zainteresują

WIG20 rośnie, gdyż epidemia w Polsce ustępuje?

Oddalające się ryzyko wprowadzenia w Polsce kolejnego lockdownu oraz informacje o wysokiej skuteczności szczepionek spółek Pfzier oraz Moderna spowodowały, że na polskim parkiecie widać wyraźne rozluźnienie. Zyskują te podmioty, które na pandemii mogły stracić najwięcej, tracą natomiast gwiazdy pandemicznego okresu, w tym Allegro.

W poniedziałek na sesji GPW trzy spółki, które miały obrót ponad 150 milionów złotych. Niezwykle ruchliwa sesja i silne wzrosty. Jak zapowiadałem w zeszłym tygodniu, po serii aprecjacji dobry nastrój mógł się utrzymać, jednak rynki ponownie zaczynają żyć epidemią i tym co dzieje się w związku z jej stanem w całej kraju i możliwym pojawieniem się lockdownu – komentuje Michał Palaczyk.

WIG20 dzięki swojemu poniedziałkowemu podejściu pod niemal 1800 pkt., testował najwyższe poziomy od września, korzystając między innymi z pozytywnych nastrojów na rynkach bazowych. Te doprowadziły między innymi do najwyższego w historii zamknięcia indeksów S&P 500 oraz Dow Jones. Technicznie rzecz biorą ten pierwszy znajdował się wyżej 9 listopada, nie utrzymał jednak wówczas szczytów na 3646 pkt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here