Naga MarketsWIG20 z wyraźną skazą. Akcje Dino Polska, CCC i JSW liderami wzrostówIndeks giełdowy WIG20 znalazł się w ostatnich dniach w bezprecedensowej sytuacji. Sesja z ubiegłego czwartku bardzo wyraźnie wyłamała trend wzrostowy, sprowadzając indeks na miesięczne minima. Michał Palaczyk ze Squaber.com zastanawia się jednak, czy analiza techniczna w trakcie mocnej hossy ma dla inwestorów aż tak duże znaczenie. W poniedziałek WIG20 zamykał się z zyskiem ponad 2% i powracał nad poziom 1800 pkt, a liderami sesji były akcje Dino Polska, CCC i JSW.

  • W najnowszym odcinku Sygnałów Dnia, Michał Palaczyk przygląda się między innymi kondycji spółki Pragma Faktoring, sytuacji na wykresie Lotosu oraz szansom Dino Polska na kontynuację silnej aprecjacji
  • Analizie poddano również indeks S&P 500 oraz szanse sforsowania przez niego luki bessy
  • W przypadku indeksu mWIG40 mówi o relatywnie słabym odbiciu oraz cały czas popularnych wśród inwestorów akcjach Kruka, testujących poziomy z marca

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 z wypadkiem przy pracy czy niepokojącym sygnałem?

Zeszłotygodniowy spadek WIG20 o niemal 3,4% w trakcie czwartkowej sesji i zejście poniżej 50 EMA pierwszy raz od końcówki maja, z całą pewnością mogło zaniepokoić inwestorów. W piątek indeks 20 największych polskich spółek rysował dodatkowo podażową świecę z długim górnym knotem poniżej minimów z połowy lipca, niedźwiedzi sygnał nie został jednak zrealizowany, a benchmark powracał w poniedziałek silnie do wzrostów.

Zdaniem Michała Palaczyka obecny układ wykresu może świadczyć o rozpoczęciu się dłuższej konsolidacji, której zakres wyznaczać miałyby maksima czerwcowe. Nie wyklucza również scenariusza zakładającego pojawienie się podobnych spadków do tych czwartkowych. Potwierdzeniem tych słów ma być między innymi wybicie linii trendu wzrostowego rysowanej od marcowych dołków.

Można dyskutować, czy spadki są możliwe przy tak rozgrzanym rynku jak miało to miejsce jeszcze w miniony wtorek. Natomiast nadal widać głodnego zysków i wzrostu kapitału, który może pojawić się przede wszystkim na największych i dużych spółkach, generując dużą falę ruchu wzrostowego. Technicznie wygląda to jednak źle – komentuje Michał Palaczyk ze Squaber.com.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here