Naga MarketsMarcin Tuszkiewicz
Marcin Tuszkiewicz omawia sytuację na GPW

Rynek powoli przyzwyczają się do obecności koronawirusa, co w krótkim terminie może wpływać na poprawę sentymentów, twierdzi Marcin Tuszkiewicz, współzałożyciel portalu Squaber.com. Jednocześnie przestrzega przed nadmiernym optymizmem co do silniejszej korekty wzrostowej indeksu WIG20 oraz całej GPW, gdyż wtorkowe umocnienie może być jedynie chwilowym.


WIG20 rośnie, bo Fed rozpoczyna nielimitowany dodruk dolarów amerykańskich

Indeks WIG20 w trakcie wtorkowej sesji rośnie o ponad 3% i utrzymuje się nad poziomem 1450 pkt. Jak zauważa jednak podczas połączenia internetowego ze studiem Comparic24.tv Tuszkiewicz, aprecjacja polskiej giełdy związana jest z dobrymi nastrojami za oceanem wywołanymi wprowadzeniem nieograniczonego dodruku pieniądza przez Rezerwę Federalną (Fed). W efekcie kurs dolara spada, a kontrakty na S&P 500 zamykały się po godzinie 11:00 z powodu osiągnięcia dziennego, pięcioprocentowego limitu wzrostów.

Jednym z powodów wzrostów giełdy jest nielimitowany skup aktywów przez Fed. Czynnik ten spowodował wczoraj dość silne odbicie na S&P 500. Początkowo rynek pokazywał, że środki proponowane przez bank centralny nie satysfakcjonują inwestorów, w kolejnej reakcji widać było jednak umocnienie, które kontynuowane jest również we wtorek – komentuje Marcin Tuszkiewicz.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here