Naga MarketsPolski złoty zyskuje w ostatnich tygodniach, a wczoraj dodatkowo załamał trend spadkowy, co może otworzyć drogę do dalszych umocnień. Dzięki widocznej zależności między USDPLN a WIG20 można przypuszczać, że wzrosty na indeksie polskich blue chipów przyspieszą. Jakie spółki są ciekawe? Które spółki z WIG20 mają technicznie dobre miejsca do rozpoczęcia fali wzrostowej? Na te pytania odpowiada Marcin Tuszkiewicz ze Squaber.com, w swoim coczwartkowym przeglądzie rynku akcji.

WIG20 na oporze 2160 pkt. Zdaniem Tuszkiewicza mogą pojawić się jednak przesłani do ataku na 2350 pkt.

Marcin Tuszkiewicz czwartkowy przegląd rynku rozpoczyna od omówienia sytuacji na parze walutowej USDPLN, która silnie koreluje z WIG20. Jego zdaniem w dłuższej perspektywie czasowej spadku kursu dolara mogą dotrzeć nawet do 3,65 zł, co pociągnie za sobą również indeks polskich blue chipów. Wspomina również o ważnych poziomach technicznych na rynku miedzi, których wybicie powinno wesprzeć akcje KGHM.

Skupiając się jednak na rynku giełdowym, WIG20 obecni walczy z oporem 2160 pkt, wcześniej dwukrotnie broniąc ważnej strefy wsparcia. Zdaniem Tuszkiewicza wybicie obecnej podażowej bariery powinno zwiększyć presję zakupową i otworzyć indeksowi drogę nawet do poziomów 2350 pkt., ostatni raz testowanych na początku lipca.

WIG20 w czwartek zyskuje 0,5% i wybija lokalne opory. Czy ma szansę dojść do 2350 pkt? Tradingview.com

„Jak na razie brakuje pozytywnych informacji, aby popchnąć rynek do przodu. Cały czas występują ryzyka, jeżeli jednak inwestorzy przekonają się co do słuszności wzrostów, WIG20 wybije z pewnością lokalny opór na 2260 pkt. i będzie mógł ruszyć dalej” – wyjaśnia Tuszkiewicz.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here