Naga MarketsPoziomy głównych indeksów Wall Street są fundamentalnie oderwane od sytuacji gospodarczej i recesji wywołanej przez Covid-19, uważa Dawid Augustyn, redaktor naczelny FXMag. Podczas rozmowy z Piotrem Gembarowskim na antenie Cmparic24.tv odpowiada na pytanie, czy ostatnie wzrosty ognisk pandemii koronawirusa mogą wpłynąć na zatrzymanie aprecjacji S&P 500 oraz Nasdaq, które jeszcze na początku września rysowały historyczne maksima, a obecnie znajdują się w korekcie.

  • S&P 500 pomimo ostatnich spadków, nadal jest droższy o 50% w porównaniu z minimami marcowymi
  • Od początku roku Wall Street jest cały czas na kilkuprocentowym plusie, polski WIG20 traci natomiast ponad 20%
  • Zdaniem Augustyna istnieje szansa, że WIG20 wróci w okolice szczytów z początku roku, listopadowe wybory w USA w powiązaniu z koronawirusem mogą jednak napsuć sporo krwi inwestorom

S&P 500 zalicza korektę. Wall Street jest jednak nadal zbyt drogie, uważa D. Augustyn

Technologiczny indeks Nasdaq zalicza korektę o 13% od historycznych maksimów, a w jego ślady podąża S&P 500 tracący 7%. Nie zmienia to jednak faktu, że na Wall Street nie widać śladu po pandemii koronawirusa, a wyceny pokonały te sprzed marcowych dołków. Dawid Augustyn jest zdania, że fundamentalnie indeksy są mocno wykupione i ich rzeczywista wartość powinna plasować się na niższych poziomach.

Od 20 marca jesteśmy w największym ruchu spadkowym w Stanach Zjednoczonych. Najmocniej spada Nasdaq, gdyż to właśnie spółki technologiczne głównie ciągnęły rynek. Jak najbardziej fundamenty nie są uzasadnione, jeżeli chodzi o obecny poziom indeksów. Trochę inaczej sytuacja wygląda na giełdzie warszawskiej, której nie udało się nadrobić dynamicznej przeceny, co może oznaczać, że nasze perspektywy na najbliższe tygodnie są o wiele gorsze. Może wrócimy do poprzedniego maksimum z początku 2020 r. – komentuje Dawid Augustyn, redaktor naczelny FXMag.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWybory w USA siłą napędową dla rynku metali szlachetnych
Następny artykułPsychologia w tradingu – początkujący. Webinar dziś o 18:00
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here