Naga MarketsWIG20 z symbolicznym wzrostem 0,06%. LPP ze wsparciem blue chipów zyskuje ponad 7%Wczorajszy handel na Starym Kontynencie przebiegał w otoczeniu mniejszej zmienności, na co wpływ miało przede wszystkim wyczekiwanie na wieczorne posiedzenie Rezerwy Federalnej, które mogło być kluczowe w kontekście dzisiejszej publikacji dynamiki PKB w USA za 2Q20. W rezultacie inwestorzy na rynkach bazowych w Europie nie chcieli wychodzić przed szereg, co przełożyło się na niskie zmiany indeksów bez wyraźnego trendu.

Spółki energetyczne oraz paliwowe z mocniejszymi spadkami

Bez większych zmian zakończył się handel również na krajowym rynku akcji, gdzie WIG20 zyskał symboliczne 0,06% Z drugiej strony na uwagę zasługuje fakt dodani wynik sesji nastąpił mimo porannych spadków przekraczających 1,0%. Mocnym wsparciem dla grupy blue chipów były notowania LPP, które zyskały ponad 7,0%. Z kolei na drugim biegunie znalazły się spółki energetycznie oraz paliowe, co można odczytywać jako realizacje zysków po ruchu wywołanym zapowiedzią reform w górnictwie. Wśród krajowych indeksów wyraźnie odstawał sWIG80 ze spadkiem 2,79% i obrotach przekraczających 265 mln PLN, gdzie średnia znajduje się poniżej 70 mln PLN. Za powyższym ruchem stał w największym stopniu spadek notowań XTB, który ostatecznie wyniósł 31%. Akcje spółki traciły z uwagi na opublikowanie wyników niższych niż spodziewali się inwestorzy. Niemniej powyższe wydarzenie przełożyło się również na wyraźną przecenę pozostałych spółek, które w ostatnich tygodniach notowały spektakularne wzrosty w oczekiwaniu na poprawę rezultatów na bazie pandemii COVID-19.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Wydarzeniem dnia dzisiejszego będą publikacji wstępnej dynamiki PKB w 2Q20 dla gospodarki niemieckiej oraz amerykańskiej. Wydaje się, inwestorzy mogli odebrać wczorajsze neutralne posiedzenie Fed jako wskazówka za co najmniej zgodnymi z oczekiwaniami zmianami PKB w USA, gdzie obecnie konsensus zakłada zanalizowaną dynamikę PKB na poziomie -34,1%. Biorąc pod uwagę brak większych zmian na rynkach europejskich, wczorajszy ponad 1,2% wzrost indeksu S&P500 sugeruje pozytywne przyjęcie posiedzenia Rezerwy Federalnej. w myśl – brak rozszerzenia działań stymulujących to oczekiwane lepsze dane gospodarcze niż pierwotnie zakładano Na lipcowym spotkaniu FOMC pozostawił stopę funduszy w zakresie 0- 0,25%. Spodziewamy się pozytywnego początku notowań w Europie, chociaż handel może odbywać się w oczekiwaniu na wspominanie wcześniej dane o PKB.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

3 KOMENTARZE

  1. LPP bardzo ładnie, czyżby zaczynali się odbijać. Potencjał spółka ma, przed wirusem ładnie się rozwijała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here