Naga MarketsIndeks WIG20 po godzinie 09:20 rósł o ponad 1%, reagując korekcyjnie na silniejsze osunięcia z wtorku, kiedy benchmark polskich blue chipów tracił ponad 1,7% notując jedną z najgorszych sesji w regionie. Podczas środowego otwarcia sesji wyróżniają się akcje KGHM oraz CD Projekt zyskujące kolejno 2% oraz 1,4%. W gronie 20 największych spółek traci jedynie mBank, osuwający się o 0,4%.


WIG20 nadal niezmiennie w konsolidacji, Polska okazała się najsłabszym rynkiem w Europie

„Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem na indeksie WIG20 o 1,74% wobec poprzedniego zamknięcia. We wtorek indeks giełdowy WIG30 spadł o 1,43% i osiągnął poziom 2 413,34 pkt. Z kolei indeks WIG spadł 1,28% i osiągnął 56 237,4 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 584,5 mln zł, a największe zanotowało KGHM – 78,5 mln zł. Na GPW wzrosły ceny akcji 113 spółek, 180 spadły, a 167 nie zmieniły się” – komentuje Agnieszka Zaręba w porannym programie Comparic24.tv.

WIG20 we wtorek korygował dynamiczne wzrosty rozpoczęte w zeszłym tygodniu, w efekcie jednak wynik warszawskiej giełdy okazał się najsłabszy w regionie Starego Kontynentu. Od strony technicznej indeks blue chipów nadal porusza się w konsolidacji pomiędzy minimami z października ubiegłego roku, a dołkami z maja roku bieżącego. Dopiero wybicie 2160 pkt. pozwoliłoby zmniejszyć presję podażową spoczywającą na barkach benchmarku.

WIG20 indeks 4 września
WIG20 na wykresie dziennym. Źródło: TradingView

„Przy stosunkowo niskich obrotach od samego początku dnia oglądaliśmy dominację relatywnej słabości rynku względem otoczenia. Choć w Eurolandzie także pojawiło się cofnięcie, miało ono zdecydowanie słabszą postać. Nie licząc niepłynnej Słowacji, byliśmy wczoraj najsłabszym rynkiem w Europie. Na szczęście pod względem techniki zakres cofnięcia jeszcze sytuacji nie zmienia i w kontekście tygodniowego wykresu WIG20 pozostajemy w fazie dominacji kupujących po zeszłotygodniowym powrocie ponownie powyżej wsparcia” – dodaje redaktor Comparic24.tv.

Akcje CD projekt i KGHM najsilniej rosnącymi w połowie tygodnia

W momencie gdy WIG20 korekcyjnie odbija, niemal lustrzany obraz wykresu prezentuje KGHM. Akcje polskiego potentata zyskują w środę ponad 2%, konsolidując jednak nadal na wielomiesięcznych minimach pod lokalnym oporem 78 złotych (wsparcie znajduje się na 73 złotych.

Z kolei akcje CD Projekt testowały we wtorek lukę wzrostową z ubiegłego tygodnia, odrzucając poziom 248 złotych i rysując świece z długim dolnym knotem. Na kontynuację aktywności popytu nie trzeba było długo czekać, w efekcie czego w środę spółka wybija poziom 253 złotych, poruszając się w okolicach najwyższego historycznego zamknięcia z ubiegłego piątku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here