Naga MarketsWtorkowa sesja na WIG20 przyniosła pewne odreagowanie poniedziałkowych spadków i daje nadzieje na kontynuację wzrostów zainicjowanych jeszcze na początku tego miesiąca. W środę indeks polskich blue chipów również rośnie, a najsilniej umacniają się akcje PKO BP oraz JSW, po stronie spadkowiczów wyróżnia się natomiast mBank. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz Orbex.


WIG20 drugi dzień z rzędu na zielono. Szansa na wyjście z marazmu?

Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,69% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 107,4 pkt. We wtorek, 11 lutego, indeks giełdowy WIG30 wzrósł o 0,74% i osiągnął poziom 2 439,31 pkt. Z kolei indeks WIG zyskał wobec poprzedniego zamknięcia o 0,6% i osiągnął 57 816,86 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 782,99 mln zł, a największe zanotował PKN Orlen – 172,49 mln zł. Na GPW wzrosły ceny akcji 140 spółek, 165 spadły, a 143 nie zmieniły się.

W trakcie wtorkowego popołudnia śledzić mogliśmy wystąpienie prezesa Rezerwy Federalnej, który składał przed senacką komisją finansową półroczne sprawozdanie z działalności Fed. Jerome Powell oczekuje, że Rezerwa Federalna będzie kontynuować dokonywanie zakupów bonów skarbowych i operacji repo w drugim kwartale tego roku.

Pomimo faktu, że miniony 2019 rok bez cienia wątpliwości można nazwać rokiem wojny handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, to w tych niezwykłych warunkach Polsce udało się osiągnąć nadwyżkę w wymianie towarów z zagranicą. Co bardziej znaczące, wartość polskiego eksportu i importu po raz pierwszy w historii przekroczyła barierę biliona złotych.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker Orbex:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA ORBEX I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here