Naga MarketsWIG20 z niewielkim spadkiem podczas ostatniej kwietniowej sesjiOstatnia kwietniowa sesja przyniosła niewielki spadek na krajowym rynku. Słabsze zachowanie notowały spółki górnicze, paliwowe oraz banki. Lekko cofnęły się spółki energetyczne. Na wykresie dziennym FW20 pojawiła się niska szpulka, ale notowania wciąż utrzymują się ponad górnym ograniczeniem wcześniejszego trendu bocznego podtrzymując wzrostowe wybicie.

WIG20 odnotował spadek, słaba sesja spółek górniczych oraz banków

Potencjalną niepewność zdradza jeszcze czwartkowa spadająca gwiazda. Na MACD jest aktywny sygnał kupna ale miernik siły trendu (ADX) jest wciąż przy niskich wartościach. Na wykresie 60-min piątkowa sesja stanowi niewielki ruch korekcyjny poprzedzającej zwyżki. Luka cenowa jaka pojawiła się na otwarciu czwartkowych notowań określa pierwsze wsparcie w pobliżu 2028 pkt. W tym interwale jest aktywny sygnał sprzedaży na MACD, również na liniach DMI niewiele brakuje do negatywnego przecięcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na rynkach zachodnich, które w większości pracowały we wczorajszym dniu, główne indeksy odnotowały niewielkie zwyżki. Ale zmiana kontraktów terminowych w relacji do piątkowego popołudnia jest niewielka implikując neutralny początek sesji dla FW20. Wczoraj były publikowane wskaźniki PMI dla głównych gospodarek, większość niemal równa szacunkowym odczytom wykazując dobrą koniunkturę w sektorach wytwórczych. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt wskaźnika dla Polski, wg. prognoz ma być utrzymany próg >50 pkt. wskazujący na dobrą koniunkturę. W USA zostaną opublikowane dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here