Naga MarketsSiedziba LotosChociaż na godzinę po rozpoczęciu czwartkowej sesji indeks WIG20 traci niespełna 0,3%, to dzień rozpoczynał się otwarciem na 2351 pkt., co jest najwyższym poziomem od początku maja, czyli od dwóch miesięcy. Na starcie warszawskiego handlu najlepiej radzą sobie akcje Lotos rosnąc o 1,35%, w gronie spadkowiczów przoduje natomiast LPP tracąc niemal 2%.


WIG20 nieśmiało zbliża się do poziomu oporu

Od momentu wybicia dolnego ograniczenia konsolidacji w drugiej połowie czerwca, indeks WIG20 zyskuje ponad 2% i powoli lecz skutecznie zmierza w kierunku 2360 pkt., gdzie przebiega lokalna strefa wsparcia/oporu, która blokowała spadki w kwietniu. Jest to ostatni przystanek dla giełdowego benchmarku przed przetestowaniem tegorocznych maksimów ze stycznia i lutego wypadających na wysokości 2420 pkt.

WIG20 coraz bliżej lokalnego poziomu oporu
WIG20 coraz bliżej lokalnego poziomu oporu

Warto jednocześnie zauważyć, że amerykańska giełda (indeks S&P 500) w środę zamykała się na nowych, historycznych maksimach, podchodząc niemal pod poziom 3000 pkt. Kolejna sesja w Stanach Zjednoczonych dopiero w piątek, normalne warunki handlowe powrócą jednak w poniedziałek, gdy Amerykanie wrócą z długiego weekendu.

Lotos liderem, LPP na tyle stawki

Po silnych wzrostach środowych spółki paliwowe kontynuują dobrą passę. Świetnym przykładem jest Lotos, który w czwartek zyskuje 1,35% i podchodzi pod kwietniowo-majowe maksima blokujące aprecjację akcji w ramach średnioterminowej konsolidacji. Jeżeli spółce uda się wyłamać obecny kanał zmienności, wtedy otworzy sobie drogę do wzrostów w okolice 92 zł (minima z lutego), a następnie do niemal 100 zł (maksima z tego samego miesiąca):

Lotos testuje konsolidację
Lotos zyskuje trzecią sesję z rzędu. Akcje LTS D1

Na podobną przychylność inwestorów w czwartek nie mogą liczyć akcje LPP. Spółka po wtorkowym wyciągnięciu dołków, przetestowaniu strefy wsparcia i rozrysowaniu świecy z bardzo długim dolnym knotem, a następnie po środowym przetestowaniu ponad miesięcznych maksimów, w czwartek koryguje, odbijając od zeszłorocznej linii trendu:

akcje LPP pod oporem
Akcje LPP próbują pogłębiać korektę, linia trendu jednak to uniemożliwia. Akcje LPP D1

W krótkim terminie notowania spółki mogą konsolidować pomiędzy minimami marcowymi na 7833 zł, które wzmacnia dodatkowo linia trendu i 32,8% zniesienia trendu spadkowego, a poziomem wsparcia wyznaczanym na dołkach z listopada (7443 zł), który pełnił również rolę oporu w maju i czerwcu. Świeca doji z długim dolnym knotem sugeruje jednocześnie wyraźne odrzucenie ataku podaży przez kupujących, mogąc być sygnałem zakupowym po wybiciu obecnego klastra oporów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here