Naga MarketsWIG20 z najgorszą sesją w tym roku, USA bez wojny z Iranem - to warto wiedziećŚroda była kolejnym dniem pełnym emocji – głównie za sprawą napięć na linii Waszyngton – Teheran. Również w Warszawie dało się odczuć zmianę nastrojów, niestety w stronę negatywną. Polski parkiet odnotował najgorszą – jak na razie – sesję tego roku. Wszystkie główne indeksy GPW traciły – najlepiej wypadły spółki najmniejsze. Indeks sWIG80 stracił zaledwie 0,66%. mWIG40 zamknął się 0,85% poniżej kreski, podkreślając przecenę rzędu 1,2% jaka miała miejsce na indeksie szerokiego rynku WIG. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz broker XM.  


WIG20 radził sobie najgorzej i tracił 1,35%

Najgorzej w trakcie wczorajszego dnia radziły sobie bluechipy. Indeks WIG20 zakończył środową sesję 1,35% poniżej wtorkowego zamknięcia testując tym samym okolice 2115 punktów. W gronie największych spółek dzień pozytywnie zakończyły jedynie Play oraz mBank. Wzrosty te były jednak kosmetyczne i sięgały kolejno osiemnastu oraz dziesięciu setnych procent. Spadkom bluchipów przewodniczyło JSW, które w trakcie wczorajszego dnia straciło niemal 9,7% swojej wtorkowej wyceny.

Podłożem tych spadków byłą decyzja zarządu o umorzeniu certyfikatów inwestycyjnych Stabilizacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego należącego do spółki. W sumie, dwie serie certyfikatów wyceniane były na 700 mln złotych. Środki uzyskane z tytułu umorzenia certyfikatów FIZ zostaną wykorzystane zarówno na cele związane z bieżącą działalnością spółki, jak i na realizację działalności inwestycyjnej  – poinformowała spółka w komunikacie. Władze JSW stworzyły Fundusz w celu stabilizacji płynności finansowej spółki.

USA vs Iran: Donald Trump uspokaja, wojny nie będzie

Podczas wczorajszej konferencji prasowej prezydent Stanów Zjednoczonych zdementował doniesienia irańskiej telewizji, jakoby w atakach rakietowych przeprowadzonych w nocy z wtorku na środę miało zginąć nawet osiemdziesięciu żołnierzy amerykańskich.

Donald Trump podkreślił, że irańskie rakiety wystrzelone w stronę znajdujących się w Iraku amerykańskich baz wojskowych wyrządziły jedynie minimalne szkody w sprzęcie i infrastrukturze. Przyznał jednocześnie, że zarówno Ameryka jak i pozostałe narody zbyt długo tolerowały działania Iranu oraz dążenia Teheranu do pozyskania technologii broni jądrowej.

Prezydent ostro potępił działania obecnego rządu Iranu, oskarżając go o wspieranie terroryzmu w regionie. Osobą silnie zaangażowaną w szkolenie i finansowanie ugrupowań terrorystycznych, a także ich wspieranie w planowaniu kolejnych ataków miał być, zmarły w zeszłotygodniowym nalocie amerykańskiego lotnictwa, generał Kasem Sulejmani.

Oprócz tego w najnowszym To warto wiedzieć o środowej decyzji RPP, rosnącej inflacji w Polsce, spółce PKO BP oraz debiucie giełdowym Plantwear na NewConnect:

 Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker XM posiadający licencje CySEC, ASIC i FCA. Rozpocznij handel już od 5 dolarów i dołącz do ponad milionowej bazy klientów XM:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA XM I ZAŁÓŻ KONTOtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 09.01.2020
Następny artykułStopy EBC bez zmian do 2021 r., obniżka Fed zależy od umowy handlowej, kurs EURUSD – UOB
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here