Naga MarketsWIG20 z minimalna zwyżką, kontrakty terminowe na amerykańskich indeksach rosnąPodobnie jak w środę, również i na wczorajszej sesji dla FW20 utrzymywała się obniżona zmienność. Kurs zamknięcia wypadł niemal w punkt kursu odniesienia, natomiast zakres wahań w trakcie sesji ograniczył się do 20 pkt. Na wykresie 60-min notowania pozostają w wąskiej konsolidacji po uprzednim lokalnym spadku.

WIG20 wczoraj urósł, możliwy spadkowy początek sesji dla FW20

Faza trybu bocznego jest widoczna przez pryzmat niskich wartości wskaźnika ADX będącego równocześnie poniżej obu linii DMI. W tej sytuacji sygnał kupna na MACD może być nieco wątpliwy. Na wykresie dziennym niewiele się zmienia. Notowania nadal pozostają w trwającym od stycznia trendzie bocznym. Ubiegłotygodniowa nieudana próba górnego wybicia nadal stwarza ryzyko obsunięcia w kierunku podstawy tj. poniżej 1900 pkt. Po środowej sesji tzw. doji „ważka” nosiła w sobie szansę zastopowania zniżki i odwrotu w górę, ale wczorajszej szpulki nie można uznać za potwierdzenie tego wskazania.

Te artykuły również Cię zainteresują
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na giełdach zagranicznych wczorajsze notowania przeważały w niewielkie zwyżki na parkietach zachodnioeuropejskich oraz umiarkowane spadki dla akcji amerykańskich. W przypadku rynku amerykańskiego poranne notowania kontraktów terminowych na indeksy S&P500 i Nasdaq100 lekko odbijają w górę, ale wciąż pozostają wyraźnie poniżej poziomów z wczorajszego popołudnia implikując spadkowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium główne pozycje stanowią odczyty szacunkowych wskaźników PMI dla głównych gospodarek.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs sp500 | cena akcji pgnig | forex notowania walut w czasie rzeczywistym | pkn notowania | akcje orlen |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here