Naga MarketsSpadki na rynkuWtorkowe zamknięcie notowań polskiej giełdy przyniosło ze sobą sporo emocji. Najpierw popołudniem indeks WIG20 zyskiwał ponad 1%, jednak po kontakcie z istotną strefą oporową tracił w ostatniej godzinie handlu wyraźnie odrzucając strefę podaży. W efekcie środa otwiera się z luką spadkową, a giganci przemysłowi tacy jak KGHM, Lotos, PGE i PGNiG tracą po godzinie 09:30 ponad 1%.


WIG20 nie potrafi poradzić sobie z górnym ograniczeniem konsolidacji

Za indeksem WIG20 kolejna nieudana próba wybicia górnego ograniczenia konsolidacji, które pokrywa się z 61,8% oraz okolicami 2200-2220 pkt. Formacja odwróconego młota wyraźnie wskazuje na silną reakcję podaży po teście ważnego poziomu i sugeruje, że wybicie obszaru grudniowych minimów wcale nie będzie takie łatwe.

WIG20 na wykresie dziennym
WIG20 na wykresie dziennym

Na środowym otwarciu sesji najlepiej radzą sobie akcje Santander Banku oraz CCC zyskujące wyraźniej powyżej 1,5%. Mocno tracą jednak giganci przemysłu wydobywczego oraz energetycznego. KGHM, Lotos, PGE oraz PGNiG notują spadki powyżej 1%. Więcej na temat obecnej sytuacji polskiej giełdy w porannym programie Adama Raka emitowanym codziennie w Comparic24.tv:

CD Projekt również odrzuca ważną strefę oporową

Podobnie jak WIG20, również akcje CD Projekt odpuszczają strefę oporów wyznaczaną przez lokalne maksima oraz okrągły poziom 220 zł. Na wysokości strefy utworzyły się sygnały techniczne sugerujące, że spółka może się osuwać, co realizuje się właśnie w trakcie środowego otwarcia.

akcje CD Projekt 29 maja
CD Projekt na wykresie dziennym

Dopóki jednak nie zostanie przebity poziom 200 złotych, wszystkie ruchy odbywają się w relatywnie wąskiej konsolidacji i sytuacja spółki na wykresie nie ulega istotniejszej zmianie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here