Naga Markets

WIG20 wzrósł w czwartek o 0,7%. Wczoraj rozpoczęło się słynne Jackson Hole SympozjumW czwartek na zamknięciu sesji WIG20 wyniósł 1.632 pkt, co oznacza wzrost o 0,7 proc. W porównaniu ze środowym finiszem indeks WIG40 wzrósł o 0,92 procent, a sWIG80 pozostał na niezmienionym poziomie. Tym samym indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 0,69 procent.

WIG20 wzrósł w czwartek o 0,7%

Indeks WIG-Leki odnotował na zamknięciu największy wzrost w podziale na sektory (+9,4 proc.). Indeks WIG-Banki wzrósł o 2,9%, a WIG-Budownictwo o 2,1%. Największą zniżkę miał WIG-Paliwa (-1,8%) Na rynku ogólnym obroty wyniosły mniej więcej 781 mln zł, z czego do firm z WIG20 trafiło 617 mln zł.W czwartek najaktywniej obracaną firmą był PKN Orlen. W czołówce zwyżek WIG20 znalazł się PKO BP, którego kurs wzrósł o 4,3 proc. Znacznie zyskały także Allegro (+3,2%) i Pekao (+3,3%). Zarówno Santander jak i Dino Polska zanotowały wzrosty cen akcji odpowiednio o 2,4 i 2,7 procent.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Wczoraj rozpoczęło się słynne Jackson Hole Sympozjum,  gdzie spotkają się bankierzy centralni z całego globu. Historycznie jest to czas zmniejszonego ryzykowania na rynkach finansowych. Spodziewać można się słabszych obrotów na giełdach.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereumŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułBank Pekao najniżej od początku roku
Następny artykułIMC podsumowuje wyniki pierwszego półrocza 2022 r.
Comparic Forex Broker
Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas S.A. działa na rynku papierów wartościowych od 1992 roku i jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce. Materiały analityczne tworzy Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w skład którego wchodzą Michał Krajczewski, Szymon Nowak, Adam Anioł i Lukas Cinikas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here