Naga MarketsW trakcie czwartkowego handlu główny indeks, WIG20, wzrósł o 0,19% podczas gdy mWIG40 podbił o 0,39% a sWIG80 zanotował zwyżkę o 0,07%. Obroty na szerokim rynku wyniosły dziś 943 mln z czego 730 mln przypadło na główny indeks. Teoretycznie byliśmy więc świadkami sesji o ograniczonej aktywności – w praktyce jednak ponad 22% obrotów przypadło poza główny indeks co podtrzymuje tezę o podtrzymaniu zainteresowania na mniejszych walorach.

Obroty na szerokim rynku wyniosły dziś 943 mln

Już kontrakty futures wskazywały, iż możemy być dziś świadkami relatywnie spokojnej sesji bazującej na lokalnych konsolidacjach. Z jednej strony rynek wspierany jest ciągle przez programy rządowe oraz instytucji centralnych, z drugiej natomiast inwestorzy niepokoją się statystykami COVID19 w południowych stanach USA (m.in. tym tłumaczone jest ostatnio lepsze zachowanie azjatyckich parkietów).

Te artykuły również Cię zainteresują
Głównym punktem sesji miała być publikacja wniosków o zasiłek dla bezrobotnych z ostatniego tygodnia w USA. W praktyce odczyt (1,31 mln) wypadł blisko oczekiwań i nie wzbudził większych emocji.

Lokalnie, w ramach WIG20, najmocniejszym walorem były dziś akcje KGHM (ponad 4% zwyżka), co tłumaczyć należy korelacją z rosnącymi cenami miedzi. Ruch na KGH podbił kwotowania WIG-Górnictwo o 3,67%, podczas gdy akcje JSW były najsłabszą (-3,32%) składową WIG20.

Ciekawiej było na drugiej i trzeciej linii spółek, gdzie koncentruje się aktywność inwestorów detalicznych. Znów obserwowaliśmy podbicie zmienności i wyraźne reakcja na wybicia czy komunikaty ze spółek. Ponad 20% zwyżki zanotowały dziś akcje Coalenergy, INC, ERG czy AllinGames. Po spadkowej stronie rynku widniały walory m.in. Sunexu (-8,3%), który korygował ostatnie mocne zwyżki.

Z rynkowego punktu widzenia dzisiejsza sesja nie zmienia obrazu technicznego wokół WIG20. Oscylujemy blisko poziomu 1800 pkt, a zakres szerszej konsolidacji to 1750-1830 pkt. Uwaga koncentruje się obecnie na sesji w USA gdzie indeksy spadają wraz z kontraktami na ropę.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here