Naga Markets

WIG20 ostatecznie na plus w poniedziałek, jednak banki ponownie rozczarowałyW trakcie wczorajszej sesji WIG20 finalnie wyszedł na plus, pomimo początkowych spadków poniżej 1670 pkt. Jak wskazuje Michał Palaczyk, na antenie Comparic24, w trakcie wczorajszych notowań po raz kolejny bardzo słabo zaprezentowały się banki.WIG20 wyszedł z opałów

– WIG20 na koniec dzisiejszej sesji wygląda dość pozytywnie. Wygrzebaliśmy się z naprawdę poważnych spadków w trakcie sesji. Ostatecznie jesteśmy lekko zieloni, więc jest to w zasadzie mega pozytyw. Wygląda to dość przyzwoicie. Motorami dzisiejszej sesji była energia plus troszeczkę handel, także ogólny wyraz dzisiejszej sesji jest pozytywny. – wskazuje Michał Palaczyk.

–  Warto od razu powiedzieć, że dzisiaj było trzecie wodowanie banków. Dawno nie mieliśmy takiej tragedii na spółkach bankowych. Nie, to zdanie było nieprawdziwe. Ostatnio co 2 tygodnie mamy tragedię na spółkach bankowych. Pierwsza taka była, kiedy jeszcze premier Morawiecki na koniec kwietnia powiedział, że banki zarabiają za dużo pieniędzy i będą się musiały się podzielić. – dodaje także.

W trakcie wczorajszych notowań (4 lipca) WIG20 zanotował wzrost swojej wyceny. Indeks zakończyły wczorajszy dzień z zyskiem w wysokości 0,25%, co oznaczało wzrost o 4,25 pkt względem poprzedniego zamknięcia. Na koniec dnia indeks WIG20  wyceniany był przez inwestorów na równo 1693,10 pkt.

WIG20 ostatecznie na plus w poniedziałek, jednak banki ponownie rozczarowały
Notowania WIG20 w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

Podczas dzisiejszego otwarcia WIG20 notuje nieznaczny spadek swojej wyceny, choć początkowo indeks otworzył się powyżej 1700 pkt. Warto przypomnieć, że jeszcze w październiku 2021 roku WIG20 zbliżał się do rejonu 2500 pkt, natomiast w trakcie dołków z czerwca jego wycena zniżkowała nawet do 1650 pkt.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr notowania | aktualny kurs korony czeskiej | notowania s&p 500 | kurs rubla prognozy | pgnig notowania akcji | giełda mbank | cd projekt giełda |

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here