Naga MarketsWIG20 wystrzyelił o ponad 3%. Indeks po niemal 1950 pkt.
GPW, autor: Beax, licencja: Creative Commons

Podczas piątkowej sesji na rynku akcji w Europie mogliśmy obserwować nieznaczne wzrosty. Niemiecki indeks giełdowy DAX zamknął się 0,36% wyżej, z kolei francuski CAC40 dodał 0,6%, a londyński FTSE100 zyskał 0,9%. Inwestorzy z niecierpliwością wyczekiwali danych z USA, który poznaliśmy o godzinie 14:30. Raport z amerykańskiego rynku pracy okazał się gorszy od oczekiwań, pokazał on spowolnienie w przyroście nowych miejsc pracy, jednak dane zostały zignorowane przez inwestorów.

Należy również zauważyć, że gorsze od oczekiwań dane mogą być pretekstem do dalszej stymulacji, co w konsekwencji jest pozytywną informacją dla rynku akcji. Pomimo rozczarowania odczytami z USA, indeksy giełdowe za oceanem notowane są na plusie. S&P500 ponownie wyszedł na nowe historyczne maksima i znajduje się aktualnie 0,7% powyżej poziomu wczorajszego zamknięcia. Dow Jones dodaje z kolei 0,6%, a Nasdaq notowany jest 0,5% wyżej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pomimo, że w Europie wzrosty nie były duże, tak na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie mogliśmy obserwować bardzo dobre nastroje. Na szczególną uwagę zasługuje jednak nasz polski indeks dwudziestu największych spółek, gdzie doszło do ponad 3% zwyżki! Podczas dzisiejszej sesji WIG20 wybił górą opór przy okrągłym poziomie 1900 pkt, po czym zakończył dzień na sesyjnych maksimach w rejonach poziomu 1950 pkt. Jeżeli sentyment utrzyma się po weekendzie, niewykluczony jest atak na kluczową strefę oporową przy 2040 pkt która jeszcze kilka tygodni temu wydawała się całkowicie nieosiągalna.

Patrząc na poszczególne składniki indeksu, pod kreską znalazły się jedynie Asseco i Orange Polska, podczas gdy pozostałe 18 walorów zyskało. Największe, blisko 6,5% wzrosty zanotowała spółka Dino Polska, z kolei ponad 5% zwyżkę obserwowaliśmy na akcjach Lotosu, CCC, KGHM i CD Projekt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here