Naga MarketsWIG20 wyczekuje danych z USA. Asseco Poland rośnie o 2,28% po danych za 2 kw.W trakcie dzisiejszych notowań Asseco Poland notuje mocne wzrosty swojej wyceny, za co odpowiadają bardzo optymistyczne szacunki wyniku za 2 kw. 2021. Wstępne dane wskazuję bowiem na blisko 140 mln zł zysku netto. Tymczasem indeks WIG20 wyczekuje na dane z amerykańskiego rynku pracy, wskazuje Marcin Tuszkiewicz na kanale Comparic24.Rynek oczekuje danych z rynku pracy w USA

– Jeżeli chodzi o WIG20, to tutaj cały czas borykamy się z konsolidacją, czyli poziom 2300 pkt jest teraz takim kluczowym oporem. Dopiero wybicie tego oporu otworzy trochę dalej, natomiast wsparcie mamy na 2220 pkt. Jeżeli chodzi o indeks, to stoimy w konsolidacji i dopiero ruch w jedną lub drugą stronę pokaże co dalej. Na ten moment myślę, że cała światowa giełda czeka na dane z piątkowych payrollsów, gdzie zobaczymy na ile rynek pracy w USA się rozwija. wskazuje Marcin Tuszkiewicz.

W trakcie piątkowej sesji WIG20 notuje nieznaczne spadki swojej giełdowej wyceny. Indeks traci obecnie 0,42%, co oznacza spadek o 9,45 pkt względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 2 270,67 pkt. Aktualnie wartość indeksu wynosi dokładnie 2 261,22 pkt.

WIG20 wyczekuje danych z USA. Asseco Poland rośnie o 2,28% po danych za 2 kw.
Notowania indeksu WIG20 dnia 06.08.2021. Źródło: Comparic.pl

Asseco trwa w trendzie wzrostowym

– Bardzo ładne wzrosty się pojawiły. Zgodnie z oczekiwaniami Asseco Poland cały czas jest dobrą firmą w dobrej branży, płaci regularnie bardzo wysokie dywidendy. No i nie ukrywamy, że cały czas uważamy, że ta spółka jest w długim terminie jak najbardziej fajna i dobra. Na ten moment ostatni potwierdzony dołek ląduje na poziomie 77,02 zł i dopóki jesteśmy powyżej tego poziomu, to z metody szczytu i dna jesteśmy w trendzie wzrostowym. – przedstawia Marcin Tuszkiewicz.

– Nie ukrywam, że jakby poziom 77 zł został wybity, to prawdopodobnie zapowie taką głębszą korektę, znowu podobnie jak miało to miejsce wcześniej, gdzie po prostu czasami przez nawet kilka miesięcy Asseco Poland potrafi chodzić bokiem, po czym powrócić do trendu wzrostowego. Na ten moment nie ma za bardzo przesłanek do tego, żeby zmienił się długoterminowy trend na Asseco, dlatego, że zapotrzebowanie na ich usługi jest cały czas bardzo wysokie. – dodaje także.

W trakcie dzisiejszej sesji Asseco Poland notuje mocne wzrosty swojej giełdowy wyceny. Spółka zyskuje obecnie 2,28%, co oznacza wzrost o 1,80 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 78,90 zł. Aktualnie inwestorzy płaca więc za walor równo 80,70 zł.

WIG20 wyczekuje danych z USA. Asseco Poland rośnie o 2,28% po danych za 2 kw.
Notowania spółki Asseco Poland dnia 06.08.2021. Źródło: Comparic.pl

Według wstępnych danych, które są podwalinami dzisiejszego wzrostu, spółka odnotowała 138,2 mln zł skonsolidowanego wyniku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. Spółka zastrzegła, że podana wartość jest szacunkowa i może jeszcze ulec zmianie.

invest

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs orange | echo investment gpw | polenergia akcje rekomendacje | pgnig akcje notowania | eur/usd wykres | akcje mbank | polenergia cena akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here