Naga MarketsPomimo porannych spadków indeks WIG20 na ponad dwie godziny przed zamknięciem sesji w Polsce zyskuje około 0,4%, natomiast niemiecki DAX traci, podobnie jak kontrakty futures na S&P 500. Rynek w Stanach Zjednoczonych (i na całym świecie) czeka na wystąpienie Jerome Powella przed Kongresem oraz na późniejsze protokoły z posiedzenia FOMC. Spodziewana jest wzmożona zmienność indeksów w USA oraz kursu dolara amerykańskiego.


S&P 500 zareaguje na wystąpienie szefa FED?

Prezes Rezerwy Federalnej (FED), Jerome Powell, o 16:00 rozpocznie swoje przesłuchanie przed amerykańskim Kongresem, gdzie poruszy kwestie polityki monetarnej oraz prognoz gospodarczych na kolejne kwartały. Rynek spodziewa się gołębich komentarzy, które mogą negatywnie wpłynąć na kurs dolara, napędzić jednak wzrosty giełdy. Na godzinę przed startem rynku kasowego w Stanach Zjednoczonych kontrakty futures na S&P 500 tracą jednak 0,2%. Sam indeks w trakcie wczorajszej sesji otwierał się spadkowo, jednak odrabiał deprecjację w drugiej części dnia i kończył wtorek pod 2980 pkt. Jeżeli Powell rzeczywiście wywoła zmienność, wtedy wartość benchmarku giełdy w USA mogłaby wybić nowe maksima i pokonać poziom 3000 pkt.

Indeks S&P 500 na wykresie dziennym
Indeks S&P 500 na wykresie dziennym

Więcej o środowej sesji w USA w programie Bogusza Kasowskiego, Today in USA:

WIG20 odrabia poranne straty, pomaga większa zmienność

Chociaż środowy poranek na GPW zaczynał się niemrawo, to WIG20 ostatecznie odrabia wcześniejsze spadki. Wszystko za sprawą silniejszych ruchów na akcjach Play oraz CCC, które zyskują kolejno 4,95% oraz 3,45%. Po stronie spadkowiczów wyróżniają się jedynie akcje PZU, które jako jedyne po 14:30 tracą więcej niż 1%.

Notowania Play reagują na wczorajszy wniosek złożony przez Spółkę P4 – operatora Play – do UOKiK w sprawie przejęcia firmy 3S, która działa w sektorze biznesowym, oferując stacjonarne usługi telekomunikacyjne.

Play testuje poziom 34 zł
Play testuje poziom 34 zł

W efekcie akcje operatora wzrastały do najwyższych poziomów od niemal miesiąca, testując poziom 34 złotych za akcję.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here