Naga MarketsWIG20 wybił poziom 1700 pkt. Akcje CCC rosły o ponad 10%Podczas dzisiejszej sesji na rynku akcji utrzymuje się pozytywny sentyment. Obawy o stosunki amerykańsko – chińskie schodzą na drugi plan, inwestorzy nie przejmują się także ciągle rosnącą liczba nowych zachorowań na koronawirusa.

Optymizm na rynkach potęgują wiadomości o szczepionce na koronawirusa

Obserwowany optymizm wynika z wprowadzania kolejnych etapów wyjścia z tzw. lockdownu oraz pojawiających się informacji o pozytywnych wynikach testów leków i szczepionek na koronawirusa. Dziś firma Novovax poinformowała, że rozpoczęła testy szczepionki przeciw Covid-19 na ludziach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na sesji azjatyckiej mogliśmy obserwować solidne wzrosty. Nikkei zyskał 2,55%, KOSPI zamknął się 1,76% wyżej a australijski S&P/ASX200 dodał aż 2,94%. Dobrze radziły sobie także chińskie indeksy. Dobre nastroje, które dominowały w godzinach nocnych, przełożyły się na wyższe otwarcie w Europie. Aktualnie pod koniec sesji europejskiej na rynku akcji dominuje zieleń. Niemiecki indeks giełdowy rośnie 1,22%, francuski CAC40 dodaje 1,63, a londyński FTSE, który wczoraj pauzował,  notuje +1,11%.

Warto też wspomnieć o dzisiejszej sesji na GPW. WIG20 radzi sobie wręcz wyśmienicie, tuż przed godziną 17:00 indeks rośnie ponad 4%, a ruch w górę jest wspierany nie tylko przed wzrosty na globalnym rynku akcji, ale też przez cofnięcie na parach z polskim złotym. W ubiegłym tygodniu złoty zdołał umocnić się do euro, dolara, franka i funta, a pozytywny sentyment jest kontynuowany również po weekendzie.

Tylko podczas dzisiejszej sesji złoty umacnia się ponad 2% do dolara, 1,8% do franka , 1,4% do euro i 0,75% do funta. Wśród największych spółek warto wspomnieć o CD Projekt, gdzie ponownie ustanowione zostały nowe rekordy, za jedną akcję gamingowego gianta trzeba dziś płacić powyżej 410 zł.

Warto zobaczyć również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here