Naga MarketsGłówny polski indeks wrócił do swojego trendu czyli spadków. Wzrosty, które obserwowaliśmy od końcówki sierpnia okazały się jedynie wzrostowym odreagowaniem. Przybrały formę korekty prostej ABCD gdzie odcinek CD = AB * 61,8%. Jak na razie spadki nie są bardzo gwałtowne, a inwestorzy wypatrują sierpniowego dołka w okolicach którego można będzie grać pod formację podwójnego dna. Niestety na interwale tygodniowym co wskazywałem w analizie z 23 lipca (kiedy to WIG20 był na poziomie 2185 pkt) wybity został 4-letni trójkąt. Zasięg wybicia tej formacji dla W20 to 1700 pkt.

Konkurs dla czytelników COMPARIC. Załóż konto (nawet DEMO) w FX GROW i prawidłowo wytypuj zatrudnienie w sektorze pozarolniczym w Stanach Zjednoczonych i wygraj 500zł (warunki konkursu i możliwość typowania).

Faktycznie jeżeli poziom 2000 pkt nie zdoła powstrzymać podaży to kolejne wsparcia znajdują się na poziomach 1900 pkt, 1800 pkt, 1700 pkt. Na razie nie zanosi się na mocną obronę co pokazała w ostatnich dniach spółka PZU. Spółka bardzo solidna, wypłacająca regularnie przyzwoitą dywidendę w dniu dzisiejszym odcięta została od jej kursu kwota dywidendy co spowodowało zbliżenie się ceny akcji do tegorocznych minimów. Niestety takie, są obecnie realia polskiej giełdy, a ponieważ najważniejsze światowe indeksy przechodzą obecnie korektę to nie można liczyć na to, że Polska będzie samotną zieloną wyspą.

Wykres indeksu WIG20, interwał W1

WIG-W1

Wykres kontraktów FW20, interwał D1

FW20-D1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here