Naga MarketsSpadki na rynkuGodzinę po rozpoczęciu handlu kasowego na GPW w czwartek, indeks WIG20 traci ponad 0,2% i testuje poziomy poniżej 2300 pkt., powracając tym samym pod istotną strefę wsparcia wyznaczaną w okolicach marcowych dołków. Jeżeli przed upływem bieżącego tygodnia benchmark spadnie poniżej, wtedy benchmark czekać może silniejsza korekta. W godzinach przedpołudniowych najsilniej traci mBank, akcje Tauron są natomiast liderem wzrostów.


WIG20 negatywnie reagują na zamknięcia w USA?

Czwartkowa sesja na WIG20 otwierała się z luką spadkową poniżej poziomu 2300 pkt. oraz 50 EMA. Może to być po części reakcja na silniejsze spadki parkietów amerykańskich – w środowy wieczór S&P 500 zamykał się ze stratą 0,65% korygując trzeci dzień po osiągnięciu historycznych maksimów. Jednocześnie na lokalnym podwórku pojawiły się dane dotyczące wynagrodzeń, których dynamika w ubiegłym miesiącu wyniosła 5,3% rdr, co jest najniższą wartością od połowy 2017 roku:

W ubiegłym miesiącu dynamika wzrostu wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw wyniosła jedynie 5,3% w ujęciu rocznym, co było najniższą wartością od połowy 2017 roku, z kolei w ujęciu realnym wzrost ten wyniósł zaledwie 2,6%. W efekcie trend dynamiki płac nominalnych, mierzony jako 3-miesięczna średnia, uległ nieznacznemu obniżeniu tuż poniżej 7%” – komentował analityk XTB, Arkadiusz Balcersowki.

WIG20 wybija istotne wsparcie
WIG20 wybija istotne wsparcie

W miejscu tym należy podkreślić, że poziom 2300 pkt. dla WIG20 stanowił istotny poziom wsparcia i jego trwałe wybicie może ponownie otworzyć drogę w kierunku czerwcowych minimów rysowanych w okolicach 2200 pkt.

mBank najtańszy od maja. Uwaga na spadające noże?

W trakcie czwartkowej sesji akcje mBanku tracą ponad 2% i testują poziomy najniższe od maja. Jest to czwarta sesja spadkowa z rzędu, a analitycy ostrzegają inwestorów indywidualnych przed łapaniem spadających noży.

Lepszą kondycją w czwartek poszczycić może się Tauron, którego akcje odbijają o 1%. Problem polega jednak na tym, że w pierwszej połowie tygodnia znacznie traciły na wartości, testując niemal miesięczne dołki. Czwartkowy ruch jest więc jedynie korektą i to najprawdopodobniej krótkotrwałą.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here