Naga MarketsWIG20 wraca nad 1600 pkt. Akcje Alior Banku drożały o 16%!Indeks giełdowy WIG20 kończył wtorkową sesję ze wzrostem 1,42%, zamykając się powyżej poziomu 1600 pkt. Liderem sesji był niewątpliwie Alior Bank, który rósł o niemal 16%, po stronie nielicznych spadkowiczów dominowały natomiast akcje CD Projekt, które traciły niemal 5%. Pomimo tego, utrzymują się nad psychologiczną barierą 300 złotych, generując jednocześnie największy obrót podczas sesji 7 kwietnia.

  • Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 1,42% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 603,5 pkt we wtorek, 7 kwietnia.
  • Indeks giełdowy WIG30 wzrósł o 1,65% i osiągnął poziom 1 846,39 pkt.
  • Z kolei indeks WIG zyskał wobec poprzedniego zamknięcia o 1,37% i osiągnął 44 110,86 pkt.
  • Obroty na rynku akcji wyniosły 1 619,6 mln zł, a największe zanotował CD Projekt – 178,8 mln zł.
  • Na GPW wzrosły ceny akcji 208 spółek, 142 spadły, a 97 nie zmieniły się.

WIG20 kontynuuje korektę. Jak zachowa się indeks polskich bluechipów?

W trakcie wtorkowej sesji indeks WIG20 podchodził do poziomów 1655 pkt., jednak ostatnia godzina przyniosła mocniejszą korektę i wykasowanie większej części wzrostów. Ostatecznie dzień kończył się ze skromniejszym zyskiem 1,42%, jednak benchmark utrzymał się nad poziomem 1600 pkt., który powinien teraz pełnić rolę wsparcia. Nie zmienia to faktu, że przed indeksem nadal szereg niedźwiedzich pułapek, między innymi strefa oporu na 1700 pkt. pokrywająca się z luką spadkową z 9 marca oraz 50-okresowa średnia ruchoma. Test tego poziomu może być dla WIG20 prawdziwym testem.

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 zyskiwał we wtorek 1,42%. Źródło: Tradingview.com
WIG20 zyskiwał we wtorek 1,42%. Źródło: Tradingview.com

Po weekendzie kupujący są  bardziej aktywni. Ostatnie wzrosty doprowadziły kurs niemal do wskazywanego w poprzednich analizach oporu. Aktualnie strefa przy 1700 pkt powinna stanowić kluczową zaporę dla rynkowych byków. Pamiętajmy, że pomimo dynamicznego ruchu w górę, jest on wciąż korektą w trendzie spadkowym – komentowali analitycy XTB.

Alior Bank liderem wzrostów, akcje CD Projekt liderem spadków

Niewątpliwą gwiazdą wtorkowej sesji były akcje Alior Banku, które rosły o 15,93% i zamykały się na poziomie 14,77 zł, najwyższym od 20 marca. Nie zmienia to co prawda faktu, że ALR cały czas szoruje po historycznych dnach, jest to jednak pierwszy optymistyczny sygnał od początku marca oraz największy wolumen wygenerowany od końca listopada ubiegłego roku.

– Rynek co prawda wyhamował w technicznym miejscu, niemniej patrząc na skalę ostatniej przeceny, obecny ruch jest w zasadzie niezauważalny. Wraz z panującym lepszym sentymentem na rynku akcji na całym swiecie istnieje szansa na większą korektę wzrostową, jednak pierwszy ważny opór znajduje się dość blisko. W przypadku kontynuacji ruchu w górę, jako kluczową barierę oporową należy przyjąć okolice poziomu 27,8 zł, gdzie znajduje się wybite wcześniej mierzenie 127,2% Fibonacciego oraz górne ograniczenie układu 1:1 – kontynuowali analitycy XTB.

Technicznie zdecydowanie ciekawiej prezentuje się CD Projekt. Akcje polskiego studia gamingowego we wtorek testowały poziom 331,6 zł, podchodząc niemal pod historyczne maksima (ustanowione 17 lutego na wysokości 336 zł). W drugiej części sesji aprecjacja została jednak dynamicznie zniesiona i spółka ostatecznie zamykała dzień ze stratą 4,87%. Co jednak istotne dla inwestorów utrzymać udało się wybijany w poniedziałek poziom 300 złotych, psychologiczny poziom wsparcia, który może zapewnić odbicie przed kolejnymi próbami przetestowania historycznych maksimów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs btc wykres | system blik | przewidywany kurs dolara | kurs kryptowalut | biomed lublin giełda | cena akcji pgnig |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here