Naga MarketsWIG20 wiceliderem wzrostu w EuropiePoczątek nowego tygodnia obrotu na parkiecie w Warszawie przyniósł wzrost głównego indeksu, WIG20, o 2,03% (do 1731 pkt.). mWIG40 zyskał dziś 2,17%, sWIG80 1,21% podczas gdy NCIndex podbił o 3,08%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 930 mln z czego 706 mln przypadło na WIG20.

Rynki odreagowują zeszłotygodniowe słabości

Już poranne futures, i sesja w Azji, wskazywały na potencjalne odreagowanie słabości parkietów z końcówki poprzedniego tygodnia. W piątek rynki znajdowały się pod presją po informacjach o zakażeniu Trumpa COVID19. Dziś natomiast depesze agencyjne sugerowały lepsze nastroje na bazie oczekiwań co do opuszczenia szpitala przez prezydenta USA. Dodatkowo rynek czeka na przeforsowanie kolejnego pakietu stymulacyjnego ze strony amerykańskiego rządu. W konsekwencji główne, globalne parkiety notowały dziś 1-2% wzrostu. WIG20, z ponad 2% podbiciem, był dziś wiceliderem wzrostu w Europie (zaraz za Luxemburgiem).

Lokalnie, w ramach WIG20, pozytywnie wyróżniały się akcje JSW (+9,7%) Lotosu (+7,2%) i PKN Orlen (+4,69%). Odbicie paliwowych spółek, po serii spadków, podbiło sub-indeks WIG-Paliwa o 4,2%. Inwestorzy czekają na potencjalne zmiany w zakresie głównego indeksu, najpewniej na wiosnę. W krótkim terminie czeka nas najpewniej rewizja związana z pojawieniem się Allegro na parkiecie. Dziś dokonane zostały przydziały akcji w ramach oferty indywidualnej gdzie redukcja wyniosła ~85%.

Na szerokim rynku warto wspomnieć ponownym podbiciu aktywności wokół spółek „powiązanych” z COVID19, gdzie ponad 7% wzrostu zanotowały akcje Mercatora, również +7% BiomeduLublin czy ponad 22%, notowanego na NC, InnoGene. Blisko 17% zwyżki notowały dziś akcje XTB, po tym jak broker zainicjował nową kampanię marketingową z Jose Mourinho.

W ujęciu rynkowym dzisiejsze podbicie WIG20 nie zmienia jeszcze układu technicznego wokół głównego indeksu. Ciągle pozostajemy pod 1770 pkt., który stanowi dolną bandę wcześniejszych wahań. Duże znaczenie, dla dalszych nastrojów, będzie mieć najpewniej dzisiejsza sesja w USA i próba sforsowania oporu na 3390-3400 pkt.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here