Naga MarketsGPW zegaryPolski indeks WIG20 ma wyraźny problem ze wzrostami. Ruch w górę wyhamował po dotarciu do strefy oporowej. Czwartek na WIG20 rozpoczyna się od niewielkich wzrostów. Początkowe godziny nie przyniosą rozstrzygnięcia, popyt przepycha się z podażą. Może to być pewnym rozczarowaniem, ponieważ główne indeksy europejskie rozpoczęły bardzo dobrze dzisiejszą sesję, polska giełda jak zwykle pozostaje w tyle. Po godzinie 15:00 wzrosty na W20 wynoszą nieco ponad 0,3%. 


Zobacz także: Cena ropy w górę po atakach na tankowce. Baryłka po 53$. Co z ceną złota i srebra?

WIG20 wciąż poniżej strefy oporowej

Patrząc jednak na sytuację techniczną, nie ma powodów do euforii. Dopóki poziom 2300 pkt nie zostanie pokonany, ryzyko wystąpienie większej korekty spadkowej wciąż istnieje. Jeżeli ruch w dół miałby się pogłębić, należy oczekiwać testu poziomu 2245 pkt, bądź nawet 2212 pkt. Oczywiście jeżeli dojdzie do pokonania strefy oporowej, powinno dojść do przyspieszenia wzrostów.

Indeks W20 13 czerwca 2019

Orbex

PKN Orlen traci ponad 2%

Patrząc na wykres spółki PKN Orlen, można zauważyć wyraźną tendencję spadkową. W ostatnim czasie kurs odbił od kluczowego oporu. Mowa tutaj o strefie wynikającej z układu Overbalance oraz ostatnich dołków z końca marca. Okolice 97,5 zł pozostają kluczowe. Dopóki cena znajduje się poniżej, obowiązuje tendencja spadkowa. Aktualnie celem dla sprzedających jest zejście do strefy wsparcia przy 85,5 zł. Dopiero w tym miejscu może uaktywnić się strona popytowa. Strefa wsparcia wynika z dołków z 26.10.2018 roku, miejsce było także testowane w połowie maja.

Kurs akcji PKN 13 czerwca 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here