Naga MarketsWIG20 wchodzi w 6. tydzień konsolidacji. KGHM i CD Projekt zdominowały sesję
Budynek siedziby GPW

Zaczynający się dziś tydzień na globalnych rynkach akcji kończy fazę przejściową, która była centralnym punktem poprzedniego tygodnia, pomiędzy skupieniem uwagi na danych makro i skupieniem uwagi na wynikach spółek. Od jutra na plan pierwszy wysuną się wyniki kwartalne amerykańskich banków, więc w pełni zrozumiałe jest, iż wejście w nowy tydzień musiało być zachowawcze.

Akcje KGHM i CD projekt podzieliły się obrotami

Niemniej, doniesienia o możliwości leczenia choroby Covid-19 i postępach w pracach nad szczepionką na koronawirusa obudziły popyt w Azji i o poranku Europa musiała szukać zwyżek. Odpowiedź GPW na presję wzrostową z otoczenia była spokojna, ale wystarczająco dynamiczna, by od poranka podaż odsunęła się na wyższe poziomy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Szybko okazało się jednak, iż trwająca pięć tygodni konsolidacja WIG20 jest silniejsza od impulsów wzrostowych z otoczenia i po ledwie godzinie układ sił był już czytelne zarysowany. Większość spółek w WIG20 szukała wyciszenia i na plan pierwszy wybił się wzrost ceny akcji KGHM, która kilkuprocentową zwyżką walczyła nad psychologiczną barierą 100 zł. Relatywna dominacja KGHM trwała przez wiele godzin rozdania, by w końcówce ustąpić miejsca aktywności rynku na spółce CD Projekt.

W finale okazało się, iż na niespełna 670 mln zebranych w WIG20 niemal 170 milionów przypadło na CD Projekt, a kolejne 133 mln na KGHM. Tak duży udział dwóch spółek w obrocie, z których jedna wzrosła o 5,6 procent, a druga spadła o 2,8 procent, wskazuje jednocześnie na spokój reszty rynku i brak trendu.

W istocie technicznie zorientowani gracze dostali dziś wejście indeksu WIG20 w szósty tydzień konsolidacji  i związany z tym przymus czekania na wybicie. Rozdanie miało w sobie również element gry w poczekalni przed rozpoczynającym się we wtorek sezonem publikacji wyników kwartalnych na Wall Street, więc jutro warto oczekiwać poważniejszych ruchów. Poranek może jeszcze być spokojny, ale później pojawi się spotkanie rynków z raportami JP Morgan, Wells Fargo i Citigroup, a więc wielkimi bankami na Wall Street, które mają swój udział w indeksach i popołudniem warto już oczekiwać większej zmienności.

Adam Stańczak, Analityk DM BOŚ SA

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here