Naga MarketsWIG20 w większości ze wzrostem. Akcje Allegro i CD Projekt odreagowały
Adam Kiciński, prezes CD Projekt

Wtorkowa sesja przyniosła znaczące, wzrostowe odreagowanie podążające w ślad za nawrotem lepszych nastrojów na giełdach zachodnioeuropejskich. Być może pierwsza reakcja na weekendowe doniesienia o pojawieniu się nowej mutacji koronawirusa była zbyt mocna, chociaż fakt niemal zupełnego odcięcia Wielkiej Brytanii od kontynentu oraz możliwe przedłużenie prac nad szczepionkami jednak stanowiło dostatecznie silne uzasadnienie poniedziałkowego spadku, i według tej tezy to za wczorajszą zwyżką stoją słabe argumenty. Wprowadzone obecnie w wielu krajach europejskich mocne ograniczenia, zwłaszcza w usługach turystycznych, będą wywierać wpływ na wyniki kolejnych kwartałów.

Akcje Allegro i CD Projekt odrabiają część strat

Na krajowym rynku zyskiwała większość spółek WIG20. Wzrostowe odreagowanie notowały akcje CDPROJEKT oraz ALLEGRO, do zwyżki przyłączył się również sektor paliwowy oraz banki. Także energetyka oraz spółki odzieżowe, chociaż w sumie nie mają dużej wagi w indeksie, to razem dodały również kilka punktów do przyrostu WIG20.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie dziennym FW20 ostatnia wzrostowa świeca przykryła w całości poprzedzający spadkowy korpus. Jednakże startowa luka cenowa z górnym obszarem 1951 pkt. nie została jeszcze domknięta. Dodając to tego wyraźnie słabsze obroty ostrożność względem kontynuacji zwyżki jest wskazana. Układ ostatnich świec przypomina tzw. „lukę tasuki”. Na diagramie 60-min już na poniedziałkowym spadku został osiągnięty poziom docelowy określony wsp. 1,618 z ostatniej korekty wzrostowej (1870 pkt.).

Jak widać w tym interwale, całość zwyżki została wykonana na otwarciu notowań, kolejne godziny przyniosły już stabilizację kursu z lekkim podniesieniem na zamknięciu sesji. W tym interwale jest dość wyraźnie zarysowany opór wcześniejszej luki cenowej. W dzisiejszym kalendarium pojawi się dość duża porcja danych z USA ze wskazaniem na zmianę dochodów i wydatków ludności oraz zamówienia na dobra trwałego użytku. Ma krajowym rynku w ramach comiesięcznego podsumowania sytuacji gospodarczej pojawi się raport z rynku pracy.

Marcin Brendota, Alior BankConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here