Naga MarketsWIG20 w TOP6 europejskich indeksówPoczątek tygodnia na krajowym rynku przyniósł podbicie głównego indeksu, WIG20, o 1,95%. mWIG40 zyskał 1,25% podczas gdy sWIG80 podbił o 1,46%. Obroty były relatywnie niewielkie i na szerokim rynku nie przekroczyły 1mld PLN (z czego 670 mln to WIG20).

WIG20 w czołówce europejskich indeksów

Wczorajsza sesja w Europie cechowała się niską aktywnością przy relatywnie dobrych nastrojach. Już obrót w Azji sygnalizował pro-popytowe nastroje. Japoński Nikkei podbił do 30k, co jest najwyższym poziomem od 1990r. Rynki w Chinach były jednak zamknięte, co przy równoczesnym dniu wolnym od obrotu w USA musiało rzutować na aktywność w Europie. Niemniej DAX oscyluje blisko 14 125 pkt., co podbija scenariusz próby testu ATH.

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 był wczoraj jednym z najmocniejszych indeksów w Europie. Obserwujemy próbę wybicia z ostatniej konsolidacji wokół 1950 pkt. Co ciekawe największe obroty wczoraj zanotowały akcje Allegro, które były jednymi z dwóch walorów w ramach WIG20, które skończyły sesję na minusach. Najmocniejsze wzrosty zanotowały akcje JSW i Santander PL. Ponownie wysoka aktywność widoczna była na ML System (które w piątek otworzyły się po 150 PLN aby zakończyć handel blisko 114,5 PLN). Wczoraj natomiast byliśmy świadkami podbicia o 20,5%, gdzie walory zakończyły sesję przy 138 PLN.

WIG20 wykres dzienny

Z rynkowego punktu widzenia mamy sygnał do próby wyjścia na WIG20 w kierunku 2000 pkt.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: komentarz po sesji | dolar amerykański | bitcoin wykresy | s&p notowania | cena złotego |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here