Naga MarketsCD Projekt 29 lipcaNotowania indeksu polskich blue chipów w środowe przedpołudnie nie wykazywały większej zmienności, a tuż po 11:00 WIG20 tracił zaledwie 0,05% w stosunku do zamknięcia sesji wtorkowej poruszając się nad 2130 pkt. W gronie rosnących spółek na wyróżnienie zasługują akcje CD Projekt oraz Play zyskujące ponad 1,3%, natomiast po stronie spadkowiczów na pierwsze miejsce wysunął się Alior Bank tracący 1,7%.


WIG20 testuje tygodniowe maksima. Indeks stopniowo w górę?

Notowania WIG20 otwierały się w środę na tygodniowych maksimach, jednak pierwsze godziny sesji przyniosły marginalną korektę. Indeks polskich blue chipów po zeszłotygodniowych spadkach próbuje odrabiać straty i powoli pnie się w kierunku strefy oporu wyznaczanej na minimach z maja (2150 pkt.). Pokonanie strefy jest niezbędne jeżeli benchmark chce zdjąć z siebie co najmniej część obecnej presji deprecjacyjnej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeżeli chodzi o sesję wtorkową to „indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,47% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 131,83 pkt we wtorek, 8 października. Indeks giełdowy WIG30 wzrósł o 0,49% i osiągnął poziom 2 410,47 pkt. Z kolei indeks WIG wzrósł wobec poprzedniego zamknięcia 0,47% i osiągnął 56 247,95 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 689,6 mln zł, a największe zanotowało PKO BP – 105,7 mln zł. Na GPW we wtorek wzrosły ceny akcji 164 spółek, 123 spadły, a 171 nie zmieniły się” – podawała agencja ISB News.

Akcje CD Projekt w górę, Alior liderem środowych spadków

Chociaż „na papierze” akcje CD Projekt są w środę najmocniejszymi wśród składowych WIG20, to warto zauważyć, że wtorkowa sesja testowała poziom 232 zł, najniższy od drugiej połowy sierpnia. Wykres utrzymuje się pod średnią ruchomą, a jeżeli deprecjacja będzie kontynuowana i cena zejdzie pod szczyty czerwcowe, wtedy otworzy sobie drogę do kolejnego ważnego wsparcia na wysokości 220 zł. W gronie liderów znalazł się również Play, którego akcje zyskują piątą sesję z rzędu, podchodząc pod 50 EMA (pod którą poruszają się od początku września) oraz testują miesięczne szczyty w okolicach 29 zł.

Alior będący liderem środowych spadków traci 1,7%, narusza 33 złote za akcję i spada na nowe, tegoroczne i jednocześnie historyczne minima. Ostatni historyczny poziom wsparcia, o który mógłby oprzeć się bank został pokonany pod koniec września i pokrywał się on z minimami wyznaczanymi pod koniec 2016 roku (nad 41 zł).

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs orlen | kryptowaluty bitcoin | zlotowka | notowania gpw | akcje nasdaq | pgnige akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here