Naga MarketsWIG20 w re-akumulacji? Próby przełamania oporuPoziom 1820 to opór z interwału W1. W ostatnich tygodniach widoczne są trzy próby jego przełamania. Każda zakończona niepowodzeniem. Bynajmniej nie zmienia to nastawienia co do dominującego kierunku ruch ceny. Wynika to z faktu, że podaż nawet nie zbliżyła się do ważnego wsparcia 1700 punktów.

Czerwcowa fala tworzy potencjalną korektę

Czerwcowa fala spadkowa zakończyła się na poziomie 1734 punkty, tworząc potencjalną korektę o długości blisko 120 punktów.

Ta faza rynku jest podobna do tej z przełomu kwietnia i maja pod względem wysokości, ale czas jej trwania jest znacznie dłuższy.

Można pokusić się o założenie, że tworzy się faza dystrybucji, ale tak długo, jak wsparcie 1700 punktów jest niepokonane, to pewności nie będzie. Równie dobrze w teorii Pana Richarda Wyckoff’a znajduje się pojęcie re-akumulacji, które pasuje do aktualnego ruchu bocznego.

Sygnałem ostrzegawczym dla posiadaczy długich pozycji może być przełamana linia trendu na wskaźniku RSI. Okazjonalnie jest to pierwszy poważny sygnał zmiany trendu.

Naniesienie podobnej linii na wykres ceny także ujawnia jej naruszenie. Wynika to głównie z ruchu bocznego, a nie rosnącej siły podaży. Ta strona rynku jak dotychczas była w stanie wygenerować spadki o długości 150 punktów. Można więc zrobić założenie, że pojawienie się serii czarnych świec o większej długości, będzie zapowiedzią zamiany trendu. Do tego momentu pozostaje nam obserwować zachowanie polskiego indeksu na najbliższym wsparciu i czekać na kolejny impuls wzrostowy.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here