Naga MarketsWIG20 w ogonie światowych indeksów. Akcje Allegro i CD Projekt traciły najmocniejPomimo poniedziałkowego odbicia nastrojów na międzynarodowych rynkach giełdowych polski WIG20 tracił 0,3% i pozostawał w ogonie liczących się w świecie indeksów rynków wschodzących i rozwijających się. W tym samym czasie S&P 500 zyskiwał 0,7% i ustanawiał nowe, historyczne maksima. W ramach WIG20 najmocniej traciły akcje Allegro (-3%) oraz CD Projekt (-2,42%), a po stronie wzrostowej wyróżniały się akcje JSW (+13%).

  • Michał Palaczyk ze Squaber.com komentuje w najnowszych Sygnałach Dnia kondycję WIG20 na tle światowych indeksów
  • Wall Street notuje nowe, historyczne rekordy, na GPW dominuje natomiast konsolidacja
  • mWIG40 nie zdobywa poziomu 4200 pkt., a Palaczyk zastanawia się co dalej z akcjami spółek Kernel oraz Tauron

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 nie rośnie, może jednak spadać z rynkami bazowymi

Jak zauważa Michał Palaczyk, jakakolwiek mocniejsza korekta spadkowa na rynku niemieckim lub amerykańskim może spowodować, że polski WIG20 będzie kontynuował przecenę. Indeks polskich blue chipów od ustanowienia tegorocznych maksimów 11 stycznia na wysokości poziomu 2100 pkt., znajduje się w korekcie spadkowej i kończył poniedziałkową sesję przy poziomie 1952 pkt.

Gdy w USA pojawia się trochę niepokoju, na GPW od razu pojawia się niepokój oraz spadki. Tworzy to układ, który po dzisiejszej sesji wskazuje nam szansę na ponowny test poziomu 1900-1905 pkt. W dalszej konsekwencji gorsze notowania np. w Niemczech mogą spowodować dalsze zejścia i wybicie obecnego poziomu wsparcia – wyjaśnia Michał Palaczyk.

Dodaje jednocześnie, że GPW nie wygląda obecnie dobrze, brakuje popytu również na akcje średnich spółek i na całym rynku widać „letarg”, co potwierdzają słabsze sesje Allegro lub PKO BP.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs kryptowalut wykres | akcje jsw | s&p 500 notowania | wykres cen bitcoina | biomed lublin kurs akcji |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here