Naga MarketsWIG20 w miejscu, Play liderem wzrostów, akcje Orange Polska, PGE i PZU w dółPo spadkowym zamknięciu sesji poniedziałkowej indeks WIG20 rozpoczyna wtorek również od spadków, jednak marginalnych. Podział sił pomiędzy bykami i niedźwiedziami jest w miarę stabilny, a w gronie najsilniej rosnących znalazły się akcje Play oraz LPP zyskujące około 0,7%. Dynamiczniejsze ruchy obserwowane są natomiast po stronie spadkowiczów, gdzie akcje Orange Polska tracą 1,58%, a PGE i PZU powyżej 0,8%.


Indeks WIG20 testuje 2060 pkt. trzecią sesję z rzędu

WIG20 w piątek rozpoczął test wsparcia na wysokości 2060 pkt., gdzie przebiegają minima z sierpnia. Próbę ponownie podejmował w poniedziałek i po raz kolejny we wtorek. Te okazują się jednak nieskuteczne i w momencie publikacji artykułu benchmark polskiej giełdy tracił marginalne 0,04%.

Indeks giełdowy WIG20 spadł o 0,32% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 066,55 pkt w poniedziałek, 9 grudnia. Indeks giełdowy WIG30 spadł o 0,3% i osiągnął poziom 2 373,62 pkt. Z kolei indeks WIG spadł wobec poprzedniego zamknięcia o 0,23% i osiągnął 55 867,95 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 647,4 mln zł, a największe zanotował PKO BP – 97,4 mln zł. Na GPW wzrosły ceny akcji 161 spółek, 142 spadły, a 147 nie zmieniły się” – podsumowywał sesję poniedziałkową na antenie Comparic24.tv Adam Rak.

Indeks WIG20 testuje ważne wsparcie
Indeks WIG20 testuje ważne wsparcie

Na lokalnych, dwumiesięcznych minimach zatrzymał się również szeroki indeks WIG20, który utrzymuje się nad poziomem 55600 pkt.

Akcje Orange Polska liderem spadków, Play najsilniej rośnie

Jak wspomniano we wstępie, akcje Orange Polska najsilniej tracą na wtorkowym otwarciu GPW, osuwając się o niemal 16%. Jest to jednak korekta z pułapu 7 zł po teście najwyższych poziomów od czasu wakacji, a dotychczasowe maksima na 6,75 zł nadal pełnią rolę wsparcia.

Gorzej sytuacja wygląda w przypadku PGE i PZU tracących około 0,8%. Polski potentat rynku energetycznego w piątek notował chwilowe osunięcie w okolice 7,5 zł na akcje i od tego czasu przesuwa się nadal w dół, testując w tym momencie poziomy z końca października. PZU koryguje natomiast po czterech dniach wzrostowego odbicia od dwumiesięcznych dołków.

Po stronie wzrostowej najlepiej radzą sobie akcje Play. Spółka dodaje do swojej wartości na początku wtorkowej sesji niespełna 1% i próbuje wybijać lokalne maksima na 33 zł, które trzymają notowania w ryzach od drugiej połowy listopada. Podobna próba miała miejsce w poniedziałek, okazała się jednak nieskuteczna. Gdyby ostatecznie doszło jednak do wybicia, wykres mógłby zamknąć lukę spadkową z września i ponownie testować tegoroczne maksima na 35,5-36,5 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here