Naga MarketsWIG20 w górnym ograniczeniu konsolidacji. Dino Polska w okolicy historycznych maksimówGłówny indeks amerykański stanął przed okazją poprawy swojego historycznego maksimum z lutego br. W trakcie sesji zabrakło do tego jedynie 6 pkt., ale ostatecznie nieudany atak zakończył się delikatną przeceną i indeks zakończył dzień z 0,2%-ową stratą. Podobne zachowywał się indeks spółek technologicznych Nasdaq, który również otarł się o nowy rekord, jednak „bykom” zabrakło sił i po wzroście nastąpiła delikatna korekta.

Nasdaq kończy sesję na plusie. WIG-Leki zyskuje najmocniej

Nasdaq w przeciwieństwie do S&P 500 zakończył dzień z 0,3%-owym wzrostem, a od lutego poprawiał swoje maksima kilkunastokrotnie. Paliwem do dalszych wzrostów kursów akcji za Oceanem mogło być ogłoszenie porozumienia Republikanów i Demokratów w sprawie pakietu stymulacyjnego dla amerykańskiej gospodarki, jednak pomimo chęci obu stron do wypracowania konsensusu, oczekiwania na ten moment są zbyt rozbieżne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczoraj wszystkie główne indeksy na warszawskiej giełdzie zyskały na wartości, a WIG20 znalazł się przy górnym ograniczeniu konsolidacji. Wśród indeksów sektorowych najmocniej zyskał WIG-Leki (ponad 13%), który tym samym przerwał serię 7 dni spadków. W ostatnim czasie wspomniany indeks odzwierciedla zachowanie spółki Biomed-Lublin, która wczoraj zyskała przeszło 30%, przy obrocie przekraczającym 100 mln zł. „Bycze nastroje” mógł wspierać komunikat o nabyciu pakietu 50 tys. akcji przez osobę blisko związaną z Członkiem Rady Nadzorczej Emitenta (warto jednak zwrócić uwagę, że nie jest to zbyt dużo w stosunku do kapitalizacji spółki, która wynosi 1,25 mld zł).

Spośród blue chipów największy wzrost odnotowała spółka Dino Polska, zbliżając się w okolice historycznych maksimów, choć przy niskim wolumenie obrotu. Dzisiejsza sesja może być dla spółki o tyleż istotna, iż ewentualne poprawa wcześniejszych rekordów cenowych potwierdzi trwający trend wzrostowy, z kolei ewentualne skorygowanie spowoduje uformowanie się formacji potrójnego szczytu, która zapowiada odwrócenie trendu – jak na razie każdy kolejny szczyt tworzy się przy mniejszym wolumenie, co wspierałoby znaczenie formacji.

Z trwającego sezonu publikacji wyników za II kw., raport półroczny opublikowała sama GPW SA. Wyniki są nieco lepsze r/r, ale delikatnie rozczarowują w stosunku do konsensusu analityków (zysk netto za II kw. 43,5 mln zł wobec prognozy 45,4 mln zł).

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here