Naga MarketsWIG20 w górę o 1%, akcje JSW oraz Santander Bank Polska liderami poniedziałkowej sesjiW poniedziałek w ramach WIG20 wyróżniały się głównie akcje spółek JSW oraz Santander Bank Polska, których wartość zwiększała się o kolejno 9,7% oraz 5,8%. Sam indeks zwiększał swoją wartość o ponad 1%, a obok niego skromne wzrosty notował zarówno mWIG40, jak i sWIG80. Michał Palaczyk ze Squaber.com w najnowszych Sygnałach Dnia przygląda się kondycji polskiej GPW na początku nowego miesiąca.

  • W programie poruszono również temat silnej spekulacji na spółkach technologicznych w USA, które pomimo słabych fundamentów rosną o kilkaset procent
  • Michał Palaczyk mówi także o debiucie InPostu, a na polskim podwórku odpowiada na pytanie dlaczego akcje Ciecha spadały o 10% i czy Santander Bank Polska wyjdzie z wieloletniego trendu niedźwiedzia
  • Więcej szczegółów w programie emitowanym co tydzień w Comparic24.tv

Te artykuły również Cię zainteresują
Santander Bank Polska z ruchem wzrostowym w ważnym miejscu

Jak zauważa Michał Palaczyk, korekta spadkowa na akcjach Santandera zatrzymała się na wysokości poziomu 180 złotych i mocniej od niego odbijała w poniedziałek. W efekcie wykres zatrzymał się wewnątrz strefy oporowej rysowanej od poziomów z początku 2020 roku.

Na wysokości linii wieloletniego trendu spadkowego pojawił się impuls, który nie kontynuował ruchu w dół do co najmniej 140. Spadki zatrzymały się na wysokości 180 zł i notowania powróciły w kierunku północnym, w efekcie czego możemy być świadkami niezwykle ciekawej walki w obecnej strefie oporu – mówi Palaczyk.

Jednocześnie ostrzega, że jeden dzień ruchu w górę może być niewystarczający, aby próbować naruszyć strefę oporu oraz linię trendu i może być jedynie chwilową próbą testu sił obu rynkowych stron.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykresy bitcoin | pgnig gpw | mercator gpw | kurs funta prognozy | notowania sp500 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWystartowała pierwsza publiczna emisja akcji Red Carpet Media Group
Następny artykułSantander Bank Polska motorem napędowym WIG20
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here