Naga MarketsNotowania WIG20 zyskują po poniedziałkowym dzwonku rozpoczynającym kolejną sesję GPW około 0,8%, a liderami pierwszych minut notowań są akcje PGE, JSW oraz Alior Banku rosnące o ponad 2% (stan na godzinę 09:05). Po stronie spadkowiczów znajdował się jedynie Cyfrowy Polsat oraz Orange Polska, notujące marginalne spadki.

  • Indeks giełdowy WIG20 spadł w piątek o 1,49% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 601,91pkt w piątek, 24 kwietnia. Z kolei indeks WIG spadł wobec poprzedniego zamknięcia o 1,25% i osiągnął  44 884,25 pkt.
  • Obroty na rynku akcji wyniosły 840 mln zł, a największe zanotował CD Projekt – 162, 26 mln zł. Na GPW wzrosły ceny akcji 141 spółek, 179 spadły, a 125 nie zmieniły się.
  • W poniedziałek indeks blue chipów zyskiwał na otwarciu 0,8%, najsilniej rosły akcje PGE (+2,86%)

WIG20 – nowy tydzień, te same scenariusze?

Na WIG20 nic nie zmienia się kolejny tydzień z rzędu. Jak widać na poniższym wykresie, indeks blue chipów nadal utrzymuje się w wąskiej konsolidacji pomiędzy dwoma oknami bessy z pierwszej połowy marca. Górne ograniczenie wzmacnia dodatkowo 50% spadków z ubiegłego miesiąca oraz 50-okresowa średnia ruchoma (poziom 1700 punktów).

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 rozpoczyna nowy tydzień w tym samym miejscu. Źródło: Tradingview.com
WIG20 rozpoczyna nowy tydzień w tym samym miejscu. Źródło: Tradingview.com

– W efekcie konsolidacja nie daje większych nadziei na kolejny ruch na północ, ale tak długo, jak pozostaje aktualna wymusza czekanie na przesilenie i decyzję rynku o kierunku wybicia. Technicznie zorientowani gracze mogą w konsolidacyjnym układzie widzieć już zarys formacji RGR, którą uznaje się za kończącą trend wzrostowy i zapowiadającą przymus powrotu WIG20 w rejon 1450 pkt. Nie ma jednak wątpliwości, iż lokalne układy techniczne mogą być dzisiaj ledwie wskazówkami dla kondycji rynku w Warszawie – komentował Adam Stańczak, analityk DM BOŚ.

Akcje PGE liderem otwarcia, Cyfrowy Polsat po stronie spadkowiczów

O godzinie 09:05 niemal wszystkie spółki notowane w ramach indeksu WIG20 zyskiwały. Najsilniej rosły akcje PGE, JSW, Alior Banku i Dino Polska, których aprecjacja przekraczała 2%.

Po stronie spadkowiczów znalazł się natomiast jedynie Cyfrowy Polsat (-0,56%) oraz akcje Orange Polska (-0,14%).

Oczy inwestorów były zwrócone natomiast na CD Projekt, który rósł o niespełna 2%, wybijał jednak kolejny dzień z rzędu, nowe historyczne maksima. W piątek rysowały się na poziomie 373,4 zł, natomiast w poniedziałek wyniosły 374 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here