Naga MarketsIndeks WIG20 otwierał się w czwartek na plusie, a kwadrans po dzwonku rozpoczynającym oficjalnie sesję (czyli 09:15) rósł o 0,7%. Liderem aprecjacji były akcje PKN Orlen zyskujące niemal 6%, natomiast najsilniej traciły notowania CCC (3%) reagując na najnowszy raport wynikowy.


Środowe podsumowanie sesji na GPW w skrócie:

  • Indeks giełdowy WIG20 spadł o 2,01% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 482,42 pkt we środę, 1 kwietnia.
  • Indeks giełdowy WIG30 spadł o 1,62% i osiągnął poziom 1 708,75 pkt.
  • Z kolei indeks WIG stracił wobec poprzedniego zamknięcia o 1,43% i osiągnął 41 028,82 pkt.
  • Obroty na rynku akcji wyniosły 809,2 mln zł, a największe zanotował PKN Orlen – 107,1 mln zł.
  • Na GPW wzrosły ceny akcji 140 spółek, 187 spadły, a 120 nie zmieniły się.

WIG20 skromnie w górę, konsolidacja nadal obowiązuje

Indeks polskich blue chipów cały czas stara się domknąć lukę spadkową z 12 marca, kiedy tracił 13%. Chociaż notowania cały czas utrzymują się w okolicach poziomu 1500 pkt., to nie potrafią go trwale wybić. W czwartek WIG20 zyskuje 0,7%, a rozkład sił pomiędzy sprzedającymi i ikupującymi wydaje się być w miarę wyrównany.

WIG20 odbija w czwartek. Źródło: Tradingview.com
WIG20 odbija w czwartek. Źródło: Tradingview.com
Partnerem cyklu jest Orbex - Skorzystaj ze zniżki 50% na konta Premium i VIP Ultimate oferujące wąskie spready i niskie prowizje. Już teraz otwórz darmowy rachunek demonstracyjny! SPRAWDŹ NAS

Akcje CCC w dół przez spadek zysku, PKN Orlen rosną w związku ze zgodą na przejęcie Energii

PKN Orlen otrzymał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy Energa, podała spółka. To kolejny krok, po ogłoszeniu wezwania, przybliżający koncern do dalszej dywersyfikacji działalności i budowy koncernu multienergetycznego. W efekcie podczas czwartkowego otwarcia notowania zyskiwały w pierwszym momencie niemal 6% i testowały poziom 60 złotych za akcję, podchodząc do najwyższych pułapów od początku miesiąca.

Powodów do radości nie ma natomiast CCC. CCC odnotowało 136 mln zł skonsolidowanej straty EBITDA w I kw. 2020 r. wobec 19 mln zł zysku EBITDA rok wcześniej, podała spółka, prezentujące wstępne dane. Przychody w tym okresie spadły o 9% r/r do 944 mln zł.

Inwestorzy na otwarciu czwartkowej sesji ponownie wyprzedawali i tak niezwykle tanie już akcje CCC, które traciły ponad 3% i testowały dzienne minimów poniżej poziomu 30 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here