Naga Marketshttps://www.youtube.com/watch?v=GabLt-f5OzMIndeks WIG-Banki kontynuuje dynamiczne odbicie od minimów, czego potwierdzeniem są silne wzrosty akcji mBanku, PKO BP Oraz Pekao zaraz po otwarciu wtorkowego handlu na GPW. Sam indeks WIG20 również zyskuje pogłębiając czerwcowe maksima, a po stronie spadkowiczów nie widać silniejszych przecen. Liderami deprecjacji były akcje CCC oraz PKN Orlen tracące 1,6% oraz 1,1% (dane z godzin 09:04).

  • Indeks giełdowy WIG20 spadł o 0,07% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 841,25 pkt w poniedziałek, 8 czerwca
  • Obroty na rynku akcji wyniosły 1 590,58 mln zł, a największe zanotował PKO BP – 196,59 mln zł
  • We wtorek WIG20 rozpoczyna dzień od wzrostów o 0,6% i testu poziom 1856,66 pkt., najwyższe od ponad 3 miesięcy

WIG20 próbuje pogłębiać maksima. Czy cena podejdzie do 1900 pkt.?

Po skromnym wzroście poniedziałkowym, WIG20 rozpoczyna wtorkowy handel od umocnienia o 0,6% i pogłębienia średnioterminowych maksimów. Obecnie głównym celem wzrostów wydaje się być poziom 1900 pkt. oraz wypadająca na jego wysokości średnia ruchoma 200 EMA.

WIG20 we wtorkowe przedpołudnie. Źródło: Tradingview.com

– Technicznie patrząc sesja sprowadziła się do cofnięcia WIG20 w rejon strefy wsparcia 1822-1800-1794 pkt., gdzie podaż poniosła porażkę, na której popyt zbudował neutralny obraz rozdania. W istocie zmiana indeksu blue chipów o 0,07 procent wskazuje, iż rynek skonsolidował się na szczycie fali wzrostowej i czeka na nowe impulsy. To samo można powiedzieć o rynku niemieckim, więc warto zachować wrażliwość na kondycję rynków bazowych, których siła była jednym z głównych fundamentów ostatnich zwyżek w Warszawie – komentował Adam Stańczak z DM BOŚ.

Nie bez znaczenia pozostaje również zachowanie rynku walutowego, na którym klasyczne wskaźniki apetytu na ryzyko będą jednym z elementów pozwalających szacować szanse na zmianę lub też kontynuację nastrojów na rynkach wschodzących, w tym na GPW.

WIG-Banki w górę o kolejne 1,5%, spółki bankowe liderami wzrostów

Akcje mBanku rosną o 3,3%, PKO BP o 2,5% oraz Pekao o 2,4%, a Santander Bank Polska umacnia się o 0,9%. Sektor bankowy kolejną sesję z rzędu jest liderem sesji, a indeks WIG-Banki rośnie o kolejne 1,5% i jest najwyższy od początku marca, odbijając od początku czerwca już o 16%.

Po stronie spadkowiczów znalazły się natomiast akcje CCC tracące trzeci dzień z rzędu i powracające poniżej poziomu 70 złotych. 50% zniesienia trendu spadkowego z lutego i marca nadal pełni jednak rolę strefy wsparcia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here