Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuPoczątek drugiego tygodnia grudnia przyniósł wzrost szerokiego WIG o 0,47%, na co przede wszystkim wpływ miał rosnący o 0,56% WIG20. Segment małych spółek okazał się relatywnie lepszy osiągając wynik 0,61%, a najsłabszy pozostawał mWIG40 tracący 0,09%. Wczorajszej jak i najbliższych sesji nie można oceniać w oderwaniu od wydarzeń ostatnich pięciu tygodni, w ciągu których warszawski indeks blue chipów wzrósł o ponad 30%.

WIG20 z szansą pokonania 2 tys. pkt.

Wybicie lokalnego oporu w postaci lipcowego szczytu w ubiegłym tygodniu otworzyło drogę do dalszych wzrostów, lecz obecnie należy się spodziewać, iż nie będą one już tak jednoznaczne i dynamiczne jak do tej pory. Celem dla kupujących pozostaje rejon 2034- 2096 pkt. gdzie mieści się silne zgrupowanie oporów, co może sprzyjać realizacji zysków na powyższych poziomach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najwięcej uwagi w dniu wczorajszym przykuwały akcje CD Projektu, które jeszcze przed południem rosnąc o niespełna 5% osiągnęły nowe historyczne maksima, co oznaczało wycenę spółki na poziomie 46,6 mld zł. Nastroje szybko jednak uległy zmianie, gdy cofnięcie mające miejsce po godzinie 11 prawdopodobnie aktywowało dużą liczbę zleceń typu stop loss doprowadzając do wyczyszczenia arkusza zleceń po stronie kupna, co przełożyło się na 13% przecenę względem osiągniętych jeszcze chwilę wcześniej szczytów. Nerwowość na akcjach CD Projektu wynika z środowej premiery oczekiwanej przez lata gry Cyberpunk 2077. Embargo na recenzję zostało zniesione w dniu wczorajszym.

Drugim wydarzeniem dnia była informacja, jaką Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen podał na Twitterze. Mianowicie PKN Orlen przejmuje od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group jedną z największych grup wydawniczych w kraju – Polska Press. Polska Press posiada 20 z 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych oraz blisko 120 tygodników lokalnych. Funkcjonują one w 15 z 16 województw. Według Obajtka zakup Polska Press skutecznie wzmocni sprzedaż całej Grupy ORLEN, zoptymalizuje koszty marketingowe i umożliwi dalszą rozbudowę narzędzi big data.

Co przyniesie wtorek?

Kontrakty terminowe na S&P 500 i DAX 30 wskazują na nieznaczną przewagę strony podażowej w godzinach porannych. Ważnym zauważenia przed sesją jest fakt, iż w dniu wczorajszym widocznie lepszy sentyment w Stanach Zjednoczonych był na Nasdaqu (+0,54%) niż na S&P 500 (-0,19%), co każe zastanowić się nad zbyt szybką rotacją z sektorów technologicznych do spółek typu value. Lokalnie najciekawszym walorem będzie dziś CD Projekt.

Opublikowane w dniu wczorajszym recenzje gry Cyberpunk 2077 na poziomie zagregowanym przez Metacritic pokazują ocenę na poziomie 91/100, jednocześnie wskazując na bardzo dużą liczbę błędów w grze. Naszym zdaniem oczekiwania znajdowały się bliżej oceny na poziomie 93 pkt, a same recenzje wskazują na nieznaczny niedosyt. Powyższe oznacza, iż naszym zdaniem na akcjach CDR w godzinach porannych może pojawić się presja sprzedających.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here