Naga MarketsWIG20 w górę o 0,4%. Akcje JSW i PKN Orlen liderami otwarcia poniedziałkuW trakcie poniedziałkowej sesji WIG20 zyskuje 0,4% i testuje poziom 1637,4 pkt. Najsilniej rosnącymi spółkami poranka były JSW oraz PKN Orlen zyskujące kolejno 1,42% oraz 1,12%, według danych z godzin 09:09. Po stronie spadkowiczów dominowały natomiast akcje Dino Polska, osuwające się o 0,8%.

  • Indeks giełdowy WIG20 spadł o 0,45% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 630,44 pkt w piątek, 22 maja.
  • Obroty na rynku akcji wyniosły 649,88 mln zł, a największe zanotował CD Projekt – 88,36 mln zł.
  • WIG20 utrzymuje układy konsolidacyjne i piątą sesję z rzędu porusza się w środowisku ograniczonej zmienności

WIG20 nadal w konsolidacji, nadal bez większych zmian

Piątkowe notowania na rynku warszawskim odbyły się w ramach znanej z poprzednich sesji tygodnia korelacji z rynkami bazowymi. W poniedziałek rosną kontrakty terminowe na S&P 500, a sesja w Azji zamyka się na plusie, z czego korzysta również indeks polskich blue chipów. Od strony układu technicznego nie zmienia się jednak wiele i konsolidacja nadal dominuje.

– Czekanie na wybicie z konsolidacji w strefie 1658-1547 pkt. przeniosło się na ostatni tydzień konsolidacyjnego miesiąca. W poniedziałek nie ma sesji w USA, więc początek nowego tygodnia może zbudować wokół GPW przestrzeń do rozegrania rozdania na własnych warunkach, z mniejszą korelacją z rynkami bazowymi i kolejną próbę przeniesienia WIG20 nad 1658 pkt. – komentował Adam Stańczak z DM BOŚ.

WIG20 ze skromnym wzrostem w poniedziałek. Źródło: Tradingview.com

Akcje JSW odbijają po piątkowych spadkach, PKN Orlen również w górę

Liderami poniedziałkowego otwarcia GPW były akcje JSW (+1,42%) oraz PKN Orlen (+1,12%). Dla spółki węglowej z Jastrzębia jest to jednak pyrrusowe zwycięstwo, w piątek była bowiem liderem spadków osuwając się o ponad 7%.

– Najmocniejsze spadki dotknęły notowania JSW, której bilans jak i cash flow uległy pogorszeniu. Sytuacji nie polepsza wzrost nowych przypadków zachorowań na koronawirusa wśród górników. Natomiast sesję na plusie zakończyły notowania PGNiG, które według podanych szacunków w IQ`20 roku miała 780 mln zł zysku netto wobec konsensusu na poziomie 511 mln zł – komentował zespół analityczny BM Alior Banku w odniesieniu do sesji piątkowej.

Akcje PKN Orlen również nie wyróżniają się niczym szczególnym, utrzymując nad poziomem 63 złotych i konsolidując nieprzerwanie od początku kwietnia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here