Naga MarketsWIG20 w górę o 0,2%. Akcje PGE i JSW liderami wzrostówPo poniedziałkowym umocnieniu o ponad 9%, akcje PGE w trakcie wtorkowego otwarcia sesji GPW pozostają liderem wzrostów, zyskując kolejne 3,5% (zgodnie z danymi z godziny 09:02). W ramach indeksu WIG20 dobrze radzi sobie również JSW (+2,7%) oraz Tauron (+1,2%), a sam główny indeks polskiej giełdy rośnie o 0,2% do poziomu 1737 punktów.

  • Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,63% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 733,52 pkt w poniedziałek, 1 czerwca.
  • Obroty na rynku akcji wyniosły 830,05 mln zł, a największe zanotował CD Projekt – 84,28 mln zł.
  • WIG20 nadal utrzymuje układ konsolidacyjny, mWIG40 wybija jednak nowe maksima i jest najwyżej od 9 marca

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 nadal rośnie, jednak nie potrafi pokonać konsolidacji

Na polskim parkiecie początek tygodnia był szczególnie udany dla średnich spółek. Indeks mWIG40 zakończył notowania zyskując 2,3%. Natomiast wśród indeksów sektorowych WIG Energia zyskał 5,6%, kończąc zarazem notowania najwyżej od lutego.

Wśród spółek z indeksu WIG20 najmocniej wzrosły akcje PGE (+9,2%) oraz Tauronu (+4,5%). Wynika to prawdopodobnie ze zmiany postrzegania przez inwestorów sektora energetycznego po tym, jak zapowiedziano odejście od bloku węglowego w Elektrowni Ostrołęka. Ta decyzja w połączeniu z możliwością pozyskania unijnych pieniędzy na zielony ład oraz dokonaniu przez niektóre spółki eneretyczne odpisów aktywów związanych z „brudną energią” może pozytywnie przełożyć się na perspektywy zysków w przyszłości – komentował zespół analityków biura maklerskiego Alior Banku.

WIG20 cały czas znajduje się w zakresie luki cenowej z początku marca, a potwierdzeniem jej domknięcia byłoby wybicie poziomu 1750 punktów.

WIG20 walczy z oknem bessy na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Kluczowy dla oceny charakteru rozdania jest jednak obraz techniczny WIG20, który kolejny dzień spędził w zawieszeniu pod oporem w rejonie 1764 pkt. Ostatni element nie pozwala traktować rozdania jako poważnego argumentu strony popytowej, która w poprzednim tygodniu oddała pole podaży na górnym ograniczeniu luki 1764-1548 pkt. W praktyce czekanie na przeniesienie WIG20 nad 1764 pkt. lub powrót w rejon 1658 pkt. i przetestowanie połamanego tam oporu, pełniącego teraz rolę kluczowego wsparcia, przenoszą się na kolejne rozdanie – twierdzi Adam Stańczak z DM BOŚ.

Akcje PGE nie potrafią się zatrzymać siódmą sesję z rzędu

Notowania PGE dodają do swojej wartości we wtorek kolejne 3,5% na otwarciu sesji i po poniedziałkowym umocnieniu o ponad 9%, testując poziom 5,56 zł, najwyższy od końca lutego. Co prawda do poziomów chociażby z początku roku spółce nadal brakuje kilkudziesięciu procent, jednak wreszcie odbija mocniej od marcowo-kwietniowych minimów.

Trend wzrostowy kontynuują również akcje JSW. Jastrzębska Spółka Węglowa na otwarciu zyskiwała 2,7%, testując poziom niemal 18 zł za akcję, najwyższy od ponad dwóch miesięcy. Spółka podchodzi pod strefę minimów z końca ubiegłego roku, które mogą stanowić ważną strefę oporu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBM mBank: Ten Square Games z podniesioną rekomendacją oraz ceną docelową akcji
Następny artykułEcho wyemitowało obligacje na kwotę 150 mln zł w ramach programu
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here