Naga Marketsjsw ccW minionym tygodniu na rynkach giełdowych obserwowano bardzo dynamiczne spadki: środowa sesja 28 października na WIG20 przyniosła osunięcie poniżej psychologicznego wsparcia 1600 pkt., w reakcji na silną wyprzedaż S&P 500 i całej Wall Street. Poniedziałek przedwyborczy w USA to z kolei odwrócenie silnej deprecjacji i najmocniejsze jednodniowe wzrosty polskiego WIG20 od końca września.

  • Michał Palaczyk ze Squaber.com analizuje poniedziałkową sesję na światowych giełdach
  • W ramach indeksu WIG20 o 12,5% rosły akcje JSW, do liderów sesji zaliczył się również Santander, Allegro i Dino Polska
  • Po stronie spadkowiczów znalazły się akcje Play, LPP oraz Lotosu i Tauronu tracące od 0,05% do 1,3%
  • Palaczyk w poniższym odcinku Sygnałów Dnia sprawdza, jak wybory mogą odmienić los S&P 500 i WIG20, czy Dino ma szansę dotrzeć do szczytów obecnej konsolidacji oraz która spółka z mWIG40 świeci obecni najjaśniej

Te artykuły również Cię zainteresują

WIG20 w górę po teście poziomów z kwietnia (poniżej 1500 pkt.)

Pierwsza sesja tygodnia (i listopada) na WIG20 przyniosła wzrosty o 2,65%, w reakcji na silną aprecjację rynków bazowych. W minionym tygodniu indeks jednak bardzo dynamicznie tracił, notując jeden z najgorszych okresów od marca, chwilowo spadając poniżej poziomu 1500 pkt.

Jednym z głównych motorów napędowych poniedziałkowego odbicia WIG20 były akcje JSW, które rosły o 12,5% i testując minima z sierpnia w okolicach okrągłego poziomu 15 zł, mocniej odbijały od ważnej strefy wsparcia. Od wrześniowych szczytów spółka nadal traci co prawda ponad 40%, jest to jednak pierwszy silniejszy ruch korekcyjny od kilku ostatnich tygodni.

S&P 500 w dzień wyborów. Co dalej z głównym indeksem Wall Street?

Zeszłotygodniowe spadki GPW były napędzane przez rynki bazowe, w tym amerykańską giełdę. S&P 500 tracił w ostatnim tygodniu października ponad 5,6%, co było najdynamiczniejszą deprecjacją od czasu rozrysowania marcowych minimów.

W efekcie indeks osuwał się poniżej poziomu 3300 pkt., w piątek testując ponad miesięczne minima. Poniedziałek przyniósł odbicie o ponad 1,2%, jednak w obliczu wyborów prezydenckich, które rozpoczynają się właśnie we wtorek, niepewność bardzo szybko może powrócić na giełdę i spowodować kontynuację wyprzedaży.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/PLN) schodzi pod 4,60. Ropa WTI utrzymuje się na 36,7 USD/b
Następny artykułAlior Bank ma aneks do umowy z PZU dot. gwarancji ochrony kredytowej na 4 mld zł
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here