Naga MarketsWIG20 w górę, na GPW królowały akcje Mercator Medical, PGE i TauronuWarszawska giełda w poniedziałek korzystała z pozytywnych nastrojów w Europie, a indeks szerokiego rynku WIG zyskiwał 2,2%. W tym samym czasie benchmark dwudziestu największych spółek (WIG20) zwiększał swoją wartość o niemal 2,5% i powracał nad poziom 2,5%. Wśród składowych indeksu akcje PGE i Tauronu rosły kolejno o 19,6% oraz 15,6%, po stronie spadkowiczów wyróżniał się jedynie Santander Bank Polska (-2,6%). Na szerokim rynku aż o 72% umacniał się natomiast Mercator Medical.

  • Michał Palaczyk ze Squaber.com w najnowszym podsumowaniu GPW na antenie Comparic24.tv mówi o potencjalnym rozpoczęciu nowej fali wzrostowej
  • Wśród wyróżnionych przez niego spółek znalazły się Mercator Medical, Kruk oraz Dom Development
  • Wtorkowa sesja na rynku kontraktów terminowych przynosi utrzymanie pozytywnych nastrojów, a S&P 500 rośnie o prawie 1%, pogłębiając pięciomiesięczne maksima

GPW z bardzo wysoką zmiennością, jednak bez silniejszych obrotów

Ponad siedemdziesięcioprocentowy wzrost akcji Mercator Medical oraz dwucyfrowa aprecjacja dwóch spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 to obraz, który z pewnością nie należy do codzienności polskiej giełdy. Pomimo tak silnych ruchów i „pełnej mocy”, na rynku nie zaobserwowano silniejszych obrotów.

Poniedziałkowa sesja na GPW wygląda jak typowe rozpoczęcie kolejnej fal impulsu wzrostowego. Podczas analizy oceniam wszystkie za i przeciw możliwego scenariusza wzrostowego. Analizuje nietypowe przepływy kapitałowe. 20 lipca pokazał także niezwykłą moc spółki Mercator Medical. Jeszcze niedawno nazywanej bańką spekulacyjna. Ciekawa sytuacja panuje również na notowaniach spółki Kruk. wielkie obroty na poniedziałkowej sesji wygenerował Dom Development. Rynek jest w wakacyjnych nastrojach jednak jest wiele ciekawych tematów – komentował Michał Palaczyk ze Squaber.com.

Omawiając sytuację indeksu WIG20, analityk Squaber.com zwraca uwagę na linię trendu wzrostowego rysowaną od marcowych dołków, od której benchmark odbijał w trakcie ostatnich sesji, powracając nad okrągły poziom 1800 punktów.

Linia trendu idealnie wsparta była w bardzo ważnym miejscu z połowy maja, gdzie wspominałem, że możemy nastąpić podobne wybicie jak dwa miesiące temu. Obroty na poniedziałkowej sesji były jednak o wiele mniejsze, w efekcie czego co może być słabszym sygnałem wzrostowym. Jego potwierdzeniem byłoby wybicie 1860 punktów.

W najnowszym podsumowaniu sesji na GPW, Michał Palaczyk omawia sytuację techniczną następujących walorów: XTB, Biomed Lublin, WIG Games, PKN Orlen, WIG20, Santander Bank Polska, Enea, Kruk, Dom DevelopmentConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here